Najtańszy domowy klimatyzator, który możecie zrobić bez żadnych umiejętności

DIY Data publikacji: 12 czerwca 2018

Jak zrobić domowy klimatyzator bez żadnych umiejętności technicznych? Dzisiaj przedstawimy Wam ciekawy pomysł, który pomoże Wam schłodzić się w gorące dni. Jest to najtańszy i najłatwiejszy klimatyzator, który zrobicie w domu bez żadnych specjalnych umiejętności złotej rączki.

Jak zrobić klimatyzator

Na pomysł ten wpadliśmy w sieci, był on bardzo prosty do wykonania, nie wymagał w zasadzie żadnej inwestycji. Ciekawi byliśmy czy będzie zatem równie skuteczny co prosty. Postanowiliśmy go wypróbować i okazało się, że choć wygląda bardzo prowizorycznie, to jednak działa bardzo dobrze. Dlatego chcielibyśmy się z Wami nim podzielić, może również Wam pomoże podczas upałów.

Jedyne czego potrzebujecie do wykonania tego pomysłu to płaskie naczynie, które możecie włożyć do zamrażarki, woda z kranu oraz wentylator. Zakładamy, że każdy z nas wentylator w domu posiada. Nie jest to drogi sprzęt dlatego stoi na pierwszej linii walki z upałami u każdego z nas.

Zapewne pomysł również Wam na pierwszy rzut oka wyda się nawet zbyt banalny. Sami jednak byliśmy zdziwieni gdy włączyliśmy już wiatrak i poczuliśmy to chłodne i przyjemne powietrze jak z klimatyzacji. Bardzo szybko udało się w ten sposób schłodzić pokój, było w nim dużo przyjemniej. Tafla jednak nie była zbyt mocno zamarznięta dlatego roztopiła się w około dwie godziny. Warto więc przygotować sobie dwa naczynia i gdy jedno już się roztopi wymienić na drugie, a tamte ponownie umieścić w komorze szybkie zamarzania.

Przejdźmy jednak do wykonania tego pomysłu. Nic Was to nie kosztuje więc wypróbujcie go sami. Będziecie zaskoczeni tym, jak to dobrze działa biorąc pod uwagę poniesione zerowe koszty.

Potrzebne rzeczy

  • klimatyzator pokojowy
  • dwa płaskie naczynia np. do pieczenia
  • woda

Przygotowanie jest banalnie proste. Naczynia wypełniamy wodą i wkładamy do zamrażarki. Teraz musimy już tylko poczekać, aż woda zamieni się w bryłę lodu. Naczynie możemy teraz wyjąć, a następnie postawić je przed wentylatorem i skierować strumień powietrza właśnie na nie.

Wentylator będzie teraz rozprowadzał po pomieszczeniu schłodzone przez lód powietrze. Gdy kładziecie je na stole, warto położyć je na papierze lub w jakimś innym napoju bo kondensacja pary wodnej na naczyniu zmoczy powierzchnię, na której ono stoi.

Polecamy Wam wypróbowanie tego sposobu podczas upałów. Na pewno pozwoli Wam to przyjemnie się schłodzić bez żadnych dodatkowych inwestycji.

Podobne artykuły