10 świetnych mebli, które możesz zrobić ze starych niepotrzebnych rzeczy

DIY Data publikacji: 21 lutego 2017 / Aktualizacja: 2020-04-28

Zobaczcie jak wykorzystać stare rzeczy i jak zrobić coś z niczego :) Dzięki temu możecie dać czemuś drugie życie i zyskać meble, która będą wyjątkowe.

1. Biurko z łóżeczka dziecięcego

Gdy nasza pociecha już dorośnie, a ty chcesz pozostawić łóżeczko na następnie, a jednocześnie nie masz gdzie go trzymać to zrób z niego coś przydatnego. Te biurko nie zniszczy łóżeczka, a będzie przydatne.

2. Ławka z krzeseł

Jeśli masz dwa niepasujące do niczego krzesła, których chcesz się pozbyć to lepiej się zastanów. Możesz z nich zrobić bardzo fajną ławeczkę do ogrodu.

3. Fotel z wanny

Bardzo unikatowy pomysł, ale za to bardzo mi się podoba. Na pewno nie znajdziecie drugiego takiego wśród swoich znajomych. Jego zrobienie wcale nie wydaje się trudne. Wystarczy przeciąć wannę, oszlifować krawędzie i doczepić nóżki.

4. Regał z szuflad

Gdy będziesz wyrzucać stary regał to pozostaw sobie szuflady. Możesz z nich zrobić bardzo stylowy mebel, który będzie niepowtarzalny.

5. Wypoczynek z palet

Jeśli szukacie taniego pomysłu na wypoczynek np. na balkon to możesz go wykonać z palet :) Jak podoba Wam się taki pomysł?

6. Szafki nocne z szuflady

Potrzebujesz szafek nocnych. Nie chcesz aby były to kolejne szafeczki jak z Ikei w tysiącach innych domów? Zrób je sobie z szuflad :)

7. Sofa ze starej komody

Pomysł wymaga pewnego nakładu pracy, ale efekt jest naprawdę świetny. Chciałabym coś takiego mieć u siebie w domu :)

8. Szafka kuchenna z komody

Ja bym jeszcze tutaj dodała kółka i byłaby to świetna wyspa kuchenna na kółkach :) Świetny pomysł na starą komodę. W ogóle nie wygląda jak poprzedni mebel.

9. Meblościanka ze wszystkiego

Jest to połączenie wielu różnych mebli, które normalnie nigdy by do siebie nie pasowały. Tutaj jednak wygląda to naprawdę genialnie :)

10. Akwarium z telewizora

Stary telewizor został wykorzystany jako obudowa akwarium. Tworzy to naprawdę fajny klimat :)

Podobne artykuły