Takich pisanek jeszcze nie widzieliście. Zainspirujcie się na Wielkanoc!

DIY Data publikacji: 11 kwietnia 2022

Już wkrótce Wielkanoc. Jedną z tradycji jest tworzenie pisanek, które następnie umieszczamy w koszyczku, który zaniesiemy do poświęcenia pokarmów w kościele. Malowanie pisanek to okazja do spędzenia czasu z bliskimi i wspólnej zabawy w tworzenie wymyślnych wzorów. Dzieci uwielbiają tkaie kreatywne zabawy.

Pisanki mogą być naprawdę niesamowite. Nie musimy ograniczać się do kolorowych termokurczliwych koszulek lub barwników do jajek. W tym artykule przedstawimy Wam kilka inspiracji, które sprawią, że Wasz koszyczek będzie wyglądał naprawdę wyjątkowo.

Kosmiczne pisanki

Potrzebujemy do tego sody oczyszczonej, octu oraz barwników spożywczych. Te pisanki wyglądają, jak skrawki kosmosu przeniesione wprost na skorupkę jajek.

Abstrakcyjne pisanki

Bardzo fajny pomysł na ozdobienie pisanek. Mamy tutaj ubitą śmietanę i barwniki. Wzory wychodzą naprawdę fajne i te kolory tak płynnie się przenikają. Przed zrobieniem pisanek warto ugotowane już jajka musimy przez 2 minuty namoczyć w occie i osuszyć. Wtedy skorupka lepiej przyjmie kolory.

Modyfikacja tradycyjnych pisanek

Wolisz tradycyjny sposób z zanurzaniem jajek w barwniku? Zwiąż je gumką recepturą, a dzięki temu zyskasz ciekawy efekt :)

Pisanki emotki

Ten pomysł z pewnością spodoba się najmłodszym. Jajka musimy ugotować, a następnie zafarbować na żółto. Możemy użyć do tego zwykłego barwnika do pisanek. Następnie za pomocą mazaków na jajkach rysujemy emotki :)

Poniżej przedstawiamy Wam trochę emotek, którymi możecie się zainspirować podczas robienia rysunków na pisankach.

Podobne artykuły