Najnowsze ograniczenia! PILNE. Właśnie zostały ogłoszone.

Zdrowie Data publikacji: 23 października 2020

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił najnowsze ograniczenia. Wyraża on zaniepokojenie osobami starszymi, które są najbardziej narażone. Ograniczenia wchodzą w życie od soboty.

Ograniczenia skupisk ludzi

Wprowadzone zostaje ograniczenie do 5 osób w grupie. Nie podlegają mu osoby, które musza razem w większej grupie pracować np. budowlańcy.

Ochrona seniorów

Wprowadzony jest również program ochrona seniorów. Osoby, które skończyły 70 lat nie powinny przemieszczać się. Powstaje Korpus Wsparcia Seniorów, którzy pomogą zaopiekować się ty seniorom, którym nie ma nikt pomóc. Seniorzy nie powinni wychodzić ze swoich domów. Śmiertelność w tej grupie wynosi 70%. Dlatego działania muszą być zdecydowane. Premier prosi seniorów o pozostanie w domach.

Szkolnistwo

Nauka w klasach 408 w trybie zdalnym. W godzinach 8-16 przemieszczanie się osób do 16. roku życia jedynie pod opieką dorosłych. Szkoły wyższe i ponadgimnazjalne w trybie zdalnym.

Sport i kultura

Wydarzenia sportowe bez udziału widowni, kulturalne z 25% udziałem widowni. Zawieszenie działalności basenów, aquaparków i siłowni.

Gospodarka

Zawieszenie działalności sanatoriów. Lokale gastronomiczne i restauracje nie mogą działać stacjonarnie – jedynie na wynos. W placówkach handlowych 5 osób na 1 kasę w sklepach do 100 mkw.

1 osoba na 15 mkw w placówkach handlowych powyżej 100 mkw. W transporcie publicznym 50 % miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły