Domowy sposób na afty

Zdrowie Data publikacji: 03 kwietnia 2018 / Aktualizacja: 2018-08-24

fot. By EbarrudaOwn work, CC BY-SA 3.0, Link

Afty są bardzo bolesne i zaraźliwe. Często występują na policzkach, wargach czy pod językiem. Jak wyleczyć afty domowym sposobem? Dzisiaj odpowiemy Wam na to pytanie.

Domowy sposób na afty

Naturalnym środkiem, który pomoże w pozbyciu się afty jest łyżeczka soli rozpuszczona w szklance wody. Należy wziąć łyk i wypłukać nim usta, a następnie wypluć. Robimy tak do momentu, aż roztwór nam się skończy.

Aby go przygotować wodę należy najpierw podgrzać by sól jak najlepiej w niej się rozpuściła. Jednak podczas płukania uważamy, aby nie był on zbyt ciepły bo może spowodować to poparzenia czy ból.

Wieczorem przed położeniem się spać należy wypić szklankę wody z sokiem z jednej cytryny. PTaka domowa kuracja powinna szybko pozwolić pozbyć się afty.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły