Najlepszy domowy sposób na spuchnięte stopy

Zdrowie Data publikacji: 19 marca 2019 / Aktualizacja: 2021-11-23

Obrzęk stóp to problem wielu kobiet. Winowajcą jest najczęściej nasz styl życia. Długie godziny spędzone w pozycji siedzącej przed komputerem czy nawet odwrotnie, całodniowe stanie na nogach, spożywanie nadmiaru soli i nieprawidłowe odżywianie się. Warto jednak pamiętać o tym, że częste puchnięcie stóp może być sygnałem choroby. Dlatego jeśli zmagasz się z tym problemem od dłuższego czasu, to warto skonsultować to z lekarzem. Może to bowiem wynikać z problemów z układem krwionośnym czy moczowym. Dlatego nie lekceważ tego problemu.

Domowy sposób na spuchnięte stopy

Do usunięcia opuchlizny stóp wykorzystamy pietruszkę. Pietruszka pomaga w usuwaniu z organizmu nadmiaru wody. Opuchlizna jest wynikiem przenikania wody z krwiobiegu do tkanek. Wtedy nabierają one objętości i pojawia się opuchlizna. Gdy pomożemy organizmowi w pozbyciu się tej wody opuchlizna zniknie.

Składniki

  • mały pęczek natki pietruszki
  • 2 szklanki wody

Przygotowanie

  1. Wodę przelej do garnuszka i zagotuj
  2. W tym czasie umyj i posiekaj natkę pietruszki
  3. Gdy woda zacznie wrzeć zdejmij ją z gazu i dodaj pietruszkę
  4. Pozostaw napar do zaparzenia i gdy ostygnie wypij powoli najlepiej robiąc to przez kilka godzin

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły