20 kwietnia 2019

Razem schudły 83 kg. Zobacz jak udało się im tego dokonać!

Mama i córka postanowiły zmienić swoje życie i schudnąć. Jaime miała 40 lat, a jej córka Calista 18. Obie borykały się z problemem nadwagi. Udało im się łącznie zrzucić 83 kilogramy, jesteście ciekawe w jaki sposób im się to udało?

Jak skutecznie schudnąć dużą ilość kilogramów

Postanowiły zapisać się na ćwiczenia jazzercise, które łączą taniej i aerobik. Bardzo podobało im się, że zajęcia te przeradzały się w dobrą zabawę. Dobrze czuły się w grupie innych kobiet, atmosfera była pozytywna, a one podczas tańca mogły zrzucać kilogramy nawet tego nie zauważając. Jak twierdzą, szybko się od tego uzależniły.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Just.Jme.Allison (@just.jme.allison)

Jazzercise wymyśliła Judi Sheppard Missett w 1969 roku. Jest to trening taneczny o dużej intensywności, który łączy w sobie zalety kilku różnych aktywności fizycznych w tym treningu cardo, pilates, jogi, a nawet kickboxingu. Dzięki temu możesz spalić nawet 800 kalorii podczas 60-minutowej sesji treningowej. To naprawdę świetny wynik. Dla przykładu, musiałabyś zrobić 16 000 kroków by spalić tę samą ilość kalorii.

Obie brały udział w tych zajęciach kilka razy w tygodniu. Oprócz tego oczywiście zwracały uwagę na to co jedzą. One korzystały akurat z programu Weight Watchers. Jest to komercyjny program dietetyczny popularny w stanach i powstały w 1960 roku. W programie tym dostosowuje się ilość kalorii do zapotrzebowań każdej z osób. Stosuje się zdrowe produkty bogate w białko, ale z mała zawartością tłuszczy i cukrów. Możesz jednak zastosować dietę od dowolnego dietetyka. Warto jednak udać się na konsultację jeśli sami nie posiadamy odpowiedniej wiedzy by sobie ją skomponować samodzielnie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Just.Jme.Allison (@just.jme.allison)

Od momentu gdy zaczęły przemianę minęły już dwa lata. Dzięki temu ich życie stało się zdrowsze, ale i szczęśliwsze. Jak sama twierdzi, wystarczyła jedna decyzja by wszystko zmienić na lepsze. Są teraz po prostu szczęśliwsze.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Just.Jme.Allison (@just.jme.allison)

Trening Jazzercise

Chciałabyś spróbować Jazzercise? Nie musisz wykupować karnetu i zapisywać się na ćwiczenia. Kroki też są bardzo proste, chodzi tu o ruch, a nie o styl. Nie musisz być urodzoną tancerką aby zacząć z Jazzercise. Na youtube jest wiele treningów, które możesz powtórzyć w domu przed telewizorem lub komputere. Zobacz ten poniżej trwający 20 minut, na początek będzie idealny. Zobacz jak się będziesz po nim czuła.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.