5 rzeczy, których nie powinnaś robić na pusty żołądek

Zdrowie Data publikacji: 02 października 2018

Na pewno znacie takie przysłowie „jesteś tym co jesz”. Można je traktować dosłownie, ale nie tylko ważne jest to co jemy, ale również kiedy jemy. Jest wiele rzeczy, których nie powinniśmy jeść na pusty żołądek bo mogą nam zaszkodzić. Dzisiaj właśnie Ci o nich powiemy.

Kawy nie należy pić na pusty żołądek

Kawa to dla wielu codzienny rytuał, nie raz ważniejszy niż samo śniadanie. Możemy wyskoczyć z domu do pracy bez śniadania, ale kawa w biurze już musi być :) Niestety wzmaga ona produkcję kwasów, które mogą powodować zgagę i inne problemy z przewodem pokarmowym. Dlatego kawę rano możemy wypić, ale do śniadania lub po nim. Nie pij jej nigdy na pusty żołądek! Jeśli już musisz, niech ma w sobie dużo mleka. Tłuszcz w nim zawarty zneutralizuje negatywne skutki.

Ciekawostka! Słyszeliście o kawie BulletProof? Dave Aspray wymyślił „kuloodporną kawę”, która stała się bardzo popularnym na świecie wspomagaczem odchudzania. Jest to element jego wysokotłuszczowej diety. Kawę z masłem można wypić też zamiast śniadania, wtedy można dodać do niej nawet 80g masła. Posłuży nam to jako cały posiłek, który doda energii.

Alkohol na pusty żołądek to zły pomysł

Nie sugeruję oczywiście, że ktoś od razu po wstaniu sięga po drinka. Jednak nie trudno wyobrazić sobie sytuację, gdy udajemy się po całym dniu pracy na firmowego drinka i nie zdążyliśmy nawet nic w ciągu dnia przekąsić. Pamiętaj o tym, że spożywanie go na pusty żołądek bardzo mocno wzmacnia jego wchłanialność, sprawiając, że oddziału podobnie jakby był podawany dożylnie. Tak szybkie jego działanie odbije się na zdrowiu twoich nerek, serca czy wątroby.

Nie żuj gumy jeśli nic nie jadłaś

Czy wiesz, że żucie gumy oddziału na mózg w ten sposób jak spożywanie pokarmów? Sprawia to, że kwas zaczyna być szybciej produkowany, a tym samym trafia do pustego żołądka powodują problemy trawienne i niszcząc jego ścianki.

Kładzenie się spać na czczo zmniejsza jakość snu

Gdy jesteś głodna masz we krwi mniej cukru, a to utrudnia zasypianie. Oprócz tego powoduje, że sen staje się płytki i budzimy się zbyt wcześnie. Przez to nie czujemy się wyspani chociaż możemy przespać odpowiednią ilość czasu. Do tego głód nasila się nawet podczas snu i na drugi dzień zjemy więcej, co przekłada się negatywnie na naszą wagę.

Jedzenie cytrusów

Nie ważne czy je jesz czy pijesz sok z nich zrobiony, nie rób tego na pusty żołądek! Kwas w nich zawarty podrażnia go i może być szczególnie niebezpieczny dla osób z zapaleniem żołądka. Jeśli już musisz go wypić rozcieńcz go z wodą w proporcjach jeden do jednego.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły