Jeśli masz w domu zwierzęta, pokochasz ten trik z gumową rękawiczką

Porady Data publikacji: 04 stycznia 2023

Posiadanie w domu zwierząt niesie ze sobą wiele korzyści. Pomagają nam się zrelaksować, poprawiają nastrój i w trudnych chwilach dotrzymują towarzystwa. Dzieci uczą się odpowiedzialności oraz empatii. Nic więc dziwnego, że domowe zwierzęta traktowane są jak członkowie rodziny. Ich obecność niesie jednak ze sobą pewne minusy. Jednym z nich jest wszechobecna sierść.

Jeśli masz psa lub kota, to z pewnością borykasz się z problemem sierści znajdującej się na tapicerowanych meblach czy dywanach. Wbija się ona w strukturę materiału i jest ciężka do usunięcia.

Możemy starać się oduczyć pupila przebywania na tych meblach. Nie sprawi to jednak, że sierść zniknie całkowicie. Wniesiemy ją sami na naszym ubraniu. Pupil może też korzystać z mebli, gdy będziemy w pracy lub szkole.

Nie oznacza to jednak, że musimy się godzić z tym, że nasze meble pokrywa sierść naszych pupili. Ten prosty trik z rękawiczką rozwiąże Wasz problem.

Usuwanie sierści z tapicerowanych mebli

Zwykle mamy w domu gumowe rękawiczki. Wykorzystujemy je podczas sprzątania, aby chronić nasze dłonie przed wpływem detergentów. Zebranie sierści z tapicerowanych mebli za ich pomocą jest bajecznie proste.

Usuwanie sierści i włosów z tapicerowanych mebli nie było jeszcze tak proste

Wystarczy, że na dłoń założycie gumową rękawiczkę, a następnie lekko ją zwilżycie wodą. Następnie wystarczy już tylko przejechać ręką po materiale, aby zebrać w kępkę zebraną na nim sierść. Sposób ten jest niesamowicie skuteczny. Włoski i sierść zbiera się dzięki temu bardzo prosto i wygodnie.

Na rynku znajdziemy nawet specjalne gumowe rękawiczki do zbierania sierści, a także wyczesywania zwierząt. Posiadają one dodatkowo gumowe wypustki, które sprawiają, że jeszcze skuteczniej radzą sobie z włosami.

Pamiętajcie również o tym, aby często czesać nasze domowe zwierzęta. Częste wyczesywanie sprawi, że nie będą one gubiły tak dużo sierści i włosów.

Podobne artykuły