Myjka ciśnieniowa do domu – jak wybrać? Czy warto?

Gadżety Data publikacji: 27 czerwca 2023

Utrzymanie czystości w domu oraz na przydomowej posesji wymaga dużo wysiłku. Ułatwieniem jest profesjonalna myjka ciśnieniowa do domu. W artykule sprawdzimy, jaką myjkę ciśnieniową wybrać oraz dlaczego warto ją kupić do zastosowań domowych.

Myjka ciśnieniowa to praktyczne narzędzie, pomocne w utrzymaniu czystości w domu. Doskonale nadaje się do mycia samochodów i motocykli, kostki brukowej, ogrodzenia oraz elewacji. Zdecydowanie przyspiesza proces mycia – zapewnia silny strumień wody, który pomaga poradzić sobie z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami.

Sprawdźmy, jakie są zalety urządzenia oraz na co zwrócić uwagę kupując myjkę ciśnieniową.

Dlaczego warto mieć myjkę ciśnieniową w domu?

Wysokociśnieniowe urządzenia myjące oferują wiele zalet zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i domowych. Dlaczego warto mieć myjkę ciśnieniową w domu?

 • Urządzenie pomaga w czyszczeniu mebli oraz akcesoriów ogrodowych, bez potrzeby szorowania czy stosowania agresywnych detergentów.
 • Myjka ciśnieniowa do domu jest rewelacyjnym rozwiązaniem również w zakresie mycia pojazdów, maszyn ogrodowych oraz rowerów.
 • Sprzęt, dzięki silnemu strumieniowi wody, doskonale radzi sobie z usuwaniem błota, liści czy trawy z grabi, kosiarek, łopat i innych metalowych narzędzi ogrodowych.
 • Wysokociśnieniowa myjka do zastosowań domowych to również idealny sprzęt do czyszczenia elewacji zabrudzonej pyłami, błotem oraz śniegiem bez użycia drabiny.
 • Domowa myjka ciśnieniowa sprawdza się również w zadaniach związanych z myciem powierzchni tarasów oraz kostki brukowej wyłożonej na terenie posesji.

Powyższe zadania zdecydowanie nie wyczerpują listy potencjalnych zastosowań myjki ciśnieniowej. Z pewnością jednak przemawiają za jej zakupem.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze myjki ciśnieniowej?

Zdecydowałeś się na zakup myjki? Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze myjki ciśnieniowej.

 • Wydajność tłoczenia – im wyższa wartość tego parametru, tym efektywniejsze usuwanie silnych zabrudzeń i szybsze czyszczenie. Jednocześnie warto pamiętać, że wydajność tłoczenia na poziomie 300-350 l/h będzie wystarczająca.
 • Ciśnienie – wyższe ciśnienie to silniejszy strumień cieczy i skuteczniejsze czyszczenie bez użycia detergentów. Rekomendowany przedział tej wartości to 50-200 barów, jednak w większości przypadków 100 barów będzie wartością optymalną.
 • Wydajność powierzchniowa – określa jaką powierzchnię możesz umyć w ciągu jednej godziny. Uwzględnij wszystkie powierzchnie, jakie zamierzasz czyścić myjką ciśnieniową przy określaniu tego parametru.
 • Moc przyłącza – im wyższa moc, tym zazwyczaj wyższe ciśnienie oraz wyższe koszty eksploatacji (zużycie energii elektrycznej). W większości przypadków moc na poziomie ok. 1,5 kW będzie wystarczająca.
 • Długość węża – wpływa na możliwy zasięg pracy. Przemyśl, jak duży teren będziesz pielęgnować przy użyciu myjki ciśnieniowej.
 • Waga – wpływa na wygodę użytkowania i mobilność urządzenia. Im niższa waga myjki ciśnieniowej do domu, tym lepiej.
 • Dodatkowe wyposażenie – w wielu modelach możemy spotkać np. dodatkowe końcówki do czyszczenia trudnodostępnych miejsc czy mycia samochodu.

Decydując się na zakup myjki ciśnieniowej do domu, przede wszystkim zwróć uwagę na jej wydajność – powierzchniową i tłoczenia – oraz moc i ciśnienie robocze.

Gdzie warto kupić myjkę ciśnieniową?

Wiesz już, dlaczego warto kupić myjkę ciśnieniową oraz na co zwrócić uwagę przy jej wyborze. Jeżeli szukasz profesjonalnych urządzeń wysokociśnieniowych, to sprawdź myjki ciśnieniowe do domu Ehrle. Wydajne i niezawodne myjki ciśnieniowe Ehrle są cenione przez użytkowników za wygodę mycia oraz lekką, kompaktową budowę.

Podobne artykuły