Moskitiery jako wystrój okien i ochrona przed owadami – poznaj wady i zalety

Kategoria: Gadżety
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-10-04

Moskitiery są to siatki, które stanowią zabezpieczenie przed wlatywaniem owadów do pomieszczenia. Wbrew pozorom jest kilka rodzajów siatek przeciwko insektom, takich jak: moskitiery okienne, czy moskitiery drzwiowe. Różnice są również w sposobie montażu – kasetowe, ramkowe, rolowane.

Rodzaje moskitier okiennych i drzwiowych:

Zaobserwuj nas na Facebooku

  1. Ramkowe – montowane do ramy okna.
  2. Rolowane – wyglądem przypominają zwyczajne rolety, ale tutaj siatka porusza się w prowadnicach.

We wszystkich rodzajach moskitier zauważyć można podobne zalety oraz wady ich stosowania. Poznajmy niektóre z nich, dzięki czemu przekonamy się o potrzebie ich stosowania.

1. ZALETY:

  1.  Zamontowana siatka przeciw insektom będzie skutecznie chronić przed ich wlotem, ale pozwoli na normalny dopływ światła oraz świeżego pomieszczenia – nie odczujemy przyciemnienia, czy zaduchu.
  2. Okno, jak również drzwi, można swobodnie otwierać przy zamontowanej moskitierze, gdyż zazwyczaj jest montowana do wewnętrznej strony ramy okiennej.
  3. Łatwy i szybki montaż oraz demontaż, który zajmuje bardzo niewiele czasu to jeden z mocniejszych atutów moskitier.
  4. Przy moskitierach kasetowych niewątpliwą zaletą jest to, że można ją w okresie zimowym zwinąć i użyć podczas konieczności.

2. WADY:

  1. Podstawową wadą przy moskitierach ramkowych jest ograniczona powierzchnia osłaniania.
  2. Przy siatkach na owady montowanych w sposób rolowy lub w moskitierach siatkowych problemem może okazać się, iż montaż jest na stałe.
  3. Podobnie może być z siatkami montowanymi w drzwiach w systemie wahadłowym – tutaj niezbędne będzie zamontowanie na stałe zawiasów.
  4. Utrzymanie w czystości – po pewnym czasie siatki przeciw owadom się zwyczajnie brudzą i należy je umyć (uchroni to przed szybszą wymianą moskitier). Wystarczy do tego użyć zwykłej wody z dodatkiem mydła. Raczej nie jest wskazane używanie detergentów, chyba, że producent udostępnił taką informację.

Moskitiery idealnie sprawdzają się jako ochrona przeciwko insektom – szczególnie latem warto pomyśleć o ich montażu. Będą skutecznie chronić przed owadami, kiedy okna pozostaną uchylone bądź otwarte. W sieci możemy znaleźć wiele sklepów oferujących różnorodne pomysły i rozwiązania. Na stronie http://www.centrumzaluzji.pl/moskitiery oferowane są moskitiery produkowane zgodnie z indywidualnymi rozwiązaniami, z wysokiej jakości materiałów.

Szerokim udogodnieniem jest wszechstronność rozwiązań, które mogą być stosowane do okien i drzwi PCV, drewnianych, aluminiowych. Moskitiery to godne uwagi rozwiązanie – szczególnie dla osób wrażliwych na owady i szukający ochrony przed nimi bez konieczności izolowania się od dopływu świeżego powietrza.

Podobne artykuły