Zakup blendera – na co zwrócić uwagę

Gadżety Data publikacji: 10 stycznia 2022

Dobry blender przyda się w każdej kuchni. Dzięki jego wykorzystaniu można przygotować przepyszne zupy, desery, czy aksamitne dania kremowe. W sklepach dostępne jest bardzo dużo najróżniejszych modeli, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat i wybrać idealny model. 

Na co zwrócić uwagę kupując idealny blender?

Kupując idealny blender należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, takich jak np. moc, czas pracy, rodzaj noża, rodzaj końcówki miksującej, uchwyt, dodatkowe akcesoria. 

Ponadto warto zaznaczyć, że w sklepach dostępne są modele ręczne i kielichowe. Te pierwsze są o wiele bardziej uniwersalne. Przy jego pomocy można zmiksować ze sobą poszczególne składniki bezpośrednio w danym naczyniu bez konieczności przelewania potrawy do kielicha. Dzięki temu przygotowanie zup czy sosów będzie o wiele łatwiejsze. Ma on także niewielkie rozmiary i bez problemu można go schować w szafce z pozostałymi akcesoriami. Z kolei blender kielichowy świetnie sprawdza się przede wszystkim podczas miksowania bardzo twardych produktów jak np. zamrożone owoce czy lód. Kształt kielicha jest tak zaprojektowany, aby można było zawartość rozdrabniać równomiernie. 

Inne kwestie, które warto wziąć pod uwagę

Decydując się na zakup blendera należy też zwrócić uwagę na noże. Podstawową kwestią jest to, czy umieszcza się je w stopce na stałe, czy można je w danym momencie wymieniać. W przypadku wymiennych ostrzy można także nabyć specjalistyczne ostrza np. do kruszenia lodu, siekania, ubijania itd. 

Kiedy blender ma specjalny, ergonomiczny uchwyt wygodniej się nim pracuje i trzyma się go pewniej, gdy urządzenie pracuje na najwyższych obrotach. Warto zwrócić uwagę na to, aby rączki były antypoślizgowe, jest to ważne, ponieważ w kuchni często pracuje się mokrymi rękami. 

Niektóre modele blenderów mają specjalny tryb turbno, który umożliwia pracę maszyny na najwyższych obrotach, co pomaga w rozdrobnieniu najtwardszych produktów. Każdy najlepszy blender ma taką opcję.

Modele blenderów, na które warto zwrócić uwagę

Bardzo dobrą propozycją w bardzo atrakcyjnej cenie jest blender BOSCH MSM 66110. Jest to urządzenie innowacyjne i komfortowe, które uprzyjemnia pracę w kuchni. Posiada wyprofilowany uchwyt, który idealnie pasuje do każdej dłoni, a antypoślizgowe materiały gwarantują bezpieczeństwo. 

Blender posiada funkcję turbo, która idealnie się sprawdza przy cięższych pracach. Dodatkowym atutem jest poczwórne ostrze, które gwarantuje spektakularne właściwości tnące. Całość wykonana jest z tworzywa sztucznego, a noże ze stali nierdzewnej. W wyposażeniu dostępny jest jeden pojemnik z miarką. 

Nieco droższą możliwością jest blender Braun MQ 7087. Jest to bardzo nowoczesna propozycja, która wyróżnia się mnogością zastosowań i bardzo szybką pracą. Posiada on ruchome ostrze, które bez trudu sobie poradzi z bardzo twardymi składnikami. W zestawie dołączony jest kielich o pojemności 600 ml, trzepaczka wykonana ze stali nierdzewnej, malakser o pojemności 1,5 l, tarcza do plasterków, ostrze do siekania, tarcza z dużymi i małymi oczkami, a także specjalna końcówka do wyrabiania ciasta. 

Podobne artykuły