Sprytne produkty, które pomogą Ci utrzymać porządek w lodówce

Gadżety Data publikacji: 19 kwietnia 2017

Lodówka to wyjątkowe miejsce w naszym domu. Zaglądamy do niej bardzo często, częściej niż do innych miejsc. Dlatego warto aby była dobrze zorganizowana.

Ułatwi nam to sięganie po rzeczy, których aktualnie potrzebujemy, ale też pomoże zaoszczędzić pieniądze. Dzięki lepszej organizacji zawsze wiemy co w niej jest i nie kupujemy niepotrzebnie produktów bo nie pamiętamy czy są one już w domu.

1. Pojemniki

Wszelkiego rodzaju pojemniki ułatwiają organizację lodówki. Możemy podzielić żywność na kategorie dzięki temu zawsze wiemy co jest, a co nam się kończy. Możemy też przeznaczyć osobny pojemnik na produkty, którym niedługo skończy się data przydatności. Dzięki temu mniej żywności się psuje, a my oszczędzamy pieniądze.

fot. amazon.com 

2. Ceratki

Ceraty ułatwiają utrzymanie czystości. Zamiast myć tak często półki w lodówce np. gdy coś się wyleje wystarczy wymienić ceratkę na nową. Tak samo możemy owinąć półki folią spożywczą co jest nawet tańsze i szybsze.

fot. 

3. Pakowanie próżniowe

Pakowanie próżniowe to kiedyś była tylko domena supermarketów. Dzisiaj takie urządzenia do domowego użytku są coraz tańsze. Można je kupić nawet poniżej 300zł. Dzięki temu pakując w domu próżniowo żywność oszczędzamy miejsce w zamrażarce oraz lodówce i wydłużamy termin przydatności żywności.

fot. amazon.com 

4. Obrotowe tace

Obrotowe tace przydają się w lodówce i to bardzo. Dzięki temu mamy łatwiejszy dostęp do produktów, które znajdują się na tyle lodówki. Nie musimy niczego wyjmować aby po nie szybciej sięgnąć.

5. Listwy magnetyczne

Taką listwę kupujemy i przyklejamy do spodu półki lub górnej krawędzi lodówki. Posiadają one samoprzylepny pasek, który ułatwia montaż i demontaż takiej listwy. Dzięki temu, niektóre produkty możemy przechowywać w miejscu, które zazwyczaj jest niewykorzystane. Np. butelki czy słoiczki.

fot. amazon.com 

6. Statyw do butelek

Butelki zajmują zazwyczaj sporo miejsca. Jednak dzięki takiej podkładce możemy ułożyć je w piramidę. Dzięki temu zajmują mniej miejsca.

fot. amazon.com 

7. Podwieszane szufladki

Jeśli w naszej lodówce brakuje nam szuflad możemy to łatwo zmienić. W sieci bez problemu znajdziemy podwieszane szufladki, które zaczepiamy na półkę. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsce na lepszą organizację naszej lodówki.

fot. amazon.com 

Podobne artykuły