Ile muszę schudnąć aby było to widać na twarzy?

DomPelenPomyslow.pl Ile muszę schudnąć aby było to widać na twarzy?

Ile trzeba schudnąć aby było to widać po twarzy? Często zastanawiamy się nad tym gdy zaczynamy swoją drogę z odchudzaniem. Chcemy aby efekty były szybko widoczne, ale to na co ludzie najczęściej zwracają w pierwszej chwili uwagę to twarz. To ona jest naszą wizytówką i gdy będzie szczuplejsza na pewno będziemy się lepiej z nią czuły.

Ile trzeba schudnąć by było widać to po twarzy?

Tym tematem postanowili zainteresować się naukowcy z Kanady. Przeprowadzili oni odpowiednie obliczenia i badania. Wyszło z nich, że waga, która pozwoli nam uzyskać efekt odchudzania na twarzy to 3,5-4 kg, które musimy zrzucić. Dotyczy to osób o średnim wzroście, zarówno kobiet jak mężczyzn.

Eksperyment został przeprowadzony na ochotnikach. Wzięli w nim udział ludzie w wieku od 20 do 40 lat. Ich twarze zostały zmodyfikowane w programie graficznym, a następnie niezależne osoby oceniały ich atrakcyjność.

Najatrakcyjniejsze wydały się badanym twarze osób, których wskaźnik BMI w przypadku kobiet wynosił 2,39kg/m2 i mężczyzn 2,59kg/m2. Kobiety muszą zrzucić mniej niż mężcznyźni by wyglądać atrakcyjnie. Aby efekt był dobry osoba powinna zrzucić 6-8kg i byśmy zostali odebrani za bardziej trakcyjnych.

Z moich obserwacji wynika, że nawet samo zatrzymanie się wody w organizmie od razu widoczne jest po twarzy, która staje się bardziej napuchnięta. Dlatego wystarczy krótka kuracja na retencję wody aby efekt był widoczny. Aby walczyć z retencją wody możecie zastosować Sassy Water. Przepis zobaczycie poniżej na wideo.

Źródło:  Elle Chilizet

Zobacz również
Skomentuj

Ile muszę schudnąć aby było to widać na twarzy?