Ile muszę schudnąć aby było to widać na twarzy?

Zdrowie Data publikacji: 12 marca 2018

Ile trzeba schudnąć aby było to widać po twarzy? Często zastanawiamy się nad tym gdy zaczynamy swoją drogę z odchudzaniem. Chcemy aby efekty były szybko widoczne, ale to na co ludzie najczęściej zwracają w pierwszej chwili uwagę to twarz. To ona jest naszą wizytówką i gdy będzie szczuplejsza na pewno będziemy się lepiej z nią czuły.

Ile trzeba schudnąć by było widać to po twarzy?

Tym tematem postanowili zainteresować się naukowcy z Kanady. Przeprowadzili oni odpowiednie obliczenia i badania. Wyszło z nich, że waga, która pozwoli nam uzyskać efekt odchudzania na twarzy to 3,5-4 kg, które musimy zrzucić. Dotyczy to osób o średnim wzroście, zarówno kobiet jak mężczyzn.

Eksperyment został przeprowadzony na ochotnikach. Wzięli w nim udział ludzie w wieku od 20 do 40 lat. Ich twarze zostały zmodyfikowane w programie graficznym, a następnie niezależne osoby oceniały ich atrakcyjność.

Najatrakcyjniejsze wydały się badanym twarze osób, których wskaźnik BMI w przypadku kobiet wynosił 2,39kg/m2 i mężczyzn 2,59kg/m2. Kobiety muszą zrzucić mniej niż mężcznyźni by wyglądać atrakcyjnie. Aby efekt był dobry osoba powinna zrzucić 6-8kg i byśmy zostali odebrani za bardziej trakcyjnych.

Z moich obserwacji wynika, że nawet samo zatrzymanie się wody w organizmie od razu widoczne jest po twarzy, która staje się bardziej napuchnięta. Dlatego wystarczy krótka kuracja na retencję wody aby efekt był widoczny. Aby walczyć z retencją wody możecie zastosować Sassy Water. Przepis zobaczycie poniżej na wideo.

Źródło:  Elle Chilizet

Źródło artykułu: https://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/ile-trzeba-schudnac-by-bylo-to-widac-na-twarzy

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły