Meble kuchenne na wymiar w małej kuchni – dlaczego warto?

Wnętrza Data publikacji: 28 marca 2024
meble na zamówienie do kuchni - realizacja w Warszawie

Większość mieszkań w blokach jest wyposażonych w niewielkie kuchnie, których urządzenie może przysparzać sporo problemów i to bez względu na to, czy mieści się ona w samodzielnym pomieszczeniu czy w aneksie. Kluczem do sukcesu w jej aranżacji jest wybór odpowiedniej zabudowy kuchennej – mebli na wymiar, które pozwolą na stworzenie w pełni funkcjonalnego miejsca do przygotowywania posiłków, przechowywania zapasów, a także przyjemnego spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych. Sprawdźmy, dlaczego to właśnie one stanowią najlepszy wybór do małych kuchni!

Meble na wymiar w małej kuchni. Dlaczego warto?

Małe kuchnie to pomieszczenia dość problematyczne w aranżacji. W końcu na niewielkiej przestrzeni trzeba pomieścić wszystko, co mieści się w dużej, przestronnej kuchni. W związku z tym, najlepszym wyborem, jakiego można dokonać, jest wybór rozwiązania skrojonego na miarę pomieszczenia – takiego, które dopasuje się do wymiarów wnętrza oraz pozwoli zagospodarować kuchnię w sposób estetyczny, funkcjonalny oraz zgodny z zasadami współczesnej ergonomii. Tym rozwiązaniem są meble na wymiar, które projektuje się w oparciu o parametry wnętrza, do którego mają trafić.

Meble kuchenne na wymiar to strzał w dziesiątkę do małych, pozornie nieustawnych pomieszczeń. Pozwalają na optymalne zagospodarowanie całej dostępnej we wnętrzu przestrzeni oraz jej wykorzystanie w taki sposób, aby pomieszczenie było wygodne w użytkowaniu. Zabudowa kuchenna na wymiar zapewnia dużo więcej miejsca do przechowywania niż gotowe meble dostępne w sklepach, a jej design może zostać perfekcyjnie dopasowany do potrzeb klienta, bez żadnych ustępstw i kompromisów. To rozwiązanie idealne dla osób, które urządzają swoją docelową kuchnię i poszukują w tym celu mebli, które będą im długo i dobrze służyły.

Meble na zamówienie skrojone na miarę małej kuchni

Podstawową zaletą mebli na wymiar jest sama specyfika ich powstawania. Nie są one efektem masowej produkcji, lecz są wytwarzane na indywidualne zamówienie, w oparciu o wymiary konkretnego pomieszczenia, do którego trafią. Fakt, że projektuje się je ze ścisłym uwzględnieniem parametrów danego wnętrza, daje możliwość dokładnego zaplanowania przestrzeni oraz wykorzystania każdego jej skrawka. Dzięki nim można m. in. zabudować nieestetyczne rury, dopasować zabudowę do szerokości komina, uwzględnić w niej miejsce na okno, kaloryfer i inne stałe elementy infrastruktury kuchennej, a także wykonać estetyczną zabudowę we wnętrzu ze skosami.

meble-do-malej-kuchni.jpg

Realizacja ze strony: Pracowniakogut.pl

Meble kuchenne na zamówienie nie mają z góry ustalonych wymiarów, co pozwala na wykonanie wybranych elementów zabudowy w niestandardowych rozmiarach po to, aby idealnie zmieściła się w przewidzianym dla niej miejscu. Jeśli natomiast pozostanie wąska wolna przestrzeń, można ją przeznaczyć pod wąskie szafki cargo, które zapewnią jeszcze więcej miejsca do przechowywania. Atutem mebli na wymiar jest także sama wysokość górnej zabudowy. Szafki są zwyczaj projektowane do samego sufitu, przez co utrzymanie porządku i czystości w kuchni jest znacznie łatwiejsze, a sama zabudowa prezentuje się spójnie, harmonijnie i estetycznie.

Jakościowe meble kuchenne na wymiar w dowolnym stylu

Zamawiając meble na wymiar, klient może mieć pewność, że w jego mieszkaniu zagości idealnie dopasowana do wymiarów pomieszczenia zabudowa, która będzie służyła jemu i jego bliskim przez długie lata. Zakłady stolarskie pracują wyłącznie na sprawdzonych, jakościowych materiałach, przeznaczonych do pomieszczeń, w których panuje podwyższona wilgotność, sporo się gotuje, a także przechowuje duże ilości produktów spożywczych. Meble kuchenne na wymiar muszą być więc trwałe, wytrzymałe oraz odporne na zużywanie się.

Klient ma także pełny wpływ na to, jak będzie wyglądała jego zabudowa oraz może postawić na rozwiązania, które optycznie powiększą i rozjaśnią małe wnętrze, czyniąc go wizualnie większym i bardziej przestronnym. Zakład stolarski może wykonać meble w praktycznie dowolnej stylistyce, kolorze, a także wykończeniu frontów.

Dzięki dostarczonym już na samym początku współpracy wizualizacjom, klient ma także możliwość zobaczenia, jak po zakończeniu wszystkich prac będzie prezentowała się jego nowa kuchnia oraz podjęcia w pełni świadomej decyzji o jej zakupie. Możliwość realizacji kuchni wedle własnego gustu i poczucia estetyki gwarantuje uzyskanie niepowtarzalnego efektu wizualnego i korzystania z mebli kuchennych, których nie posiada nikt inny.

Podobne artykuły