Dlaczego warto stosować oświetlenie LED w domu?

Wnętrza Data publikacji: 04 października 2017

Wśród wielu rodzajów stosowanych w naszych domach świetlówek, to żarówki LED cieszą się największym powodzeniem. Możemy spotkać je w każdym pomieszczeniu: od sypialni po przedpokój. Co zadecydowało o tym, że oświetlenie LED towarzyszy nam w każdej domowej czynności? Jakie są jego zalety, co wyróżnia je na tle innych źródeł światła? Oto odpowiedzi na te pytania.

Są uniwersalne

Dzięki oświetleniu domu energooszczędną technologią LED możesz cieszyć się wysokiej jakości oświetleniem w każdym pomieszczeniu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz jasnego oświetlenia w pracowni lub kuchni, czy też wolisz nastrojowe, ciepłe światło do sypialni – żarówki LED spełnią Twoje oczekiwania. Szeroki wybór odcieni, kolorów i poziomów jasności żarówek LED sprawia, że stanowią one doskonałe źródło światła w:

  • łazience i kuchni – gdy potrzebujesz jasnego, wyraźnego światła, dzięki któremu wszystkie szczegóły będą doskonale widoczne. To ułatwi Ci nałożenie makijażu lub golenie, a także szybkie i sprawne przygotowanie smacznego posiłku;
  • w sypialni i pokoju dziecięcym – w tych pomieszczeniach oczekujemy raczej delikatnego, subtelnego oświetlenia, które wprowadzi nastrój wyciszenia;
  • w przedpokoju i domowej spiżarni – tu, podobnie jak w kuchni i łazience, potrzebujemy światła jasnego i podkreślającego szczegóły.

Zastosujesz je wszędzie

Warto wiedzieć, że gama produktów LED nie ogranicza się wyłącznie do żarówek – to także bogata oferta różnorodnych lampek zasilanych prądem z sieci lub bateriami. Dzięki temu już nie będziesz miał problemu ze znalezieniem czegokolwiek w szafie lub spiżarni – wystarczy przykleić na ścianę lampkę z czujnikiem ruchu.Takie rozwiązanie przydaje się także nocą i w ciemnym, długim korytarzu, kiedy nie chcesz lub nie możesz włączać głównego źródła światła. Podobnie rzecz ma się z przestrzenią pod szafkami kuchennymi – tu zamontować możesz lampki, listwę lub taśmę LED, które doskonale oświetlą blat roboczy.

Spełniają różne funkcje

Oświetlenie mieszkania to jednak nie tylko konieczność rozjaśnienia wieczornego mroku, ale także budowanie atmosfery. To, czy w naszym domu panuje dobry, domowy nastrój zależy w sporej mierze od tego, jak rozmieścimy oświetlenie i jakiej barwy światło wybierzemy. Żarówki LED mogą w naszych domach spełniać różnorodne zadania:

  • mogą stanowić podstawowe źródło światła – czy to w łazience, czy w jakimkolwiek innym pomieszczeniu, oświetlenie LED, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni produkt, doskonale spełnia funkcje oświetlenia głównego;
  • oświetlenie dodatkowe – wszędzie tam, gdzie oczekujesz doskonałego oddawania barw przez oświetlenie. A więc w łazience obok lustra, w kuchni pod wiszącymi szafkami, w lampce biurowej, itd.
  • jako oświetlenie dekoracyjne – to chyba najbardziej efektowne zastosowanie żarówek LED. Dostępne w różnych wzorach, kształtach i kolorach, idealnie wręcz nadają się na dekorację eleganckiego, nowoczesnego wnętrza. Bawełniane kule czy drobniutkie lampki stanowią uroczą ozdobę sypialni, salonu i pokoju dziecięcego.

Są tanie

Zakup żarówek diodowych to niemały wydatek zwłaszcza jeśli ma to być inwestycja na cały dom lub mieszkanie. Są one stosunkowo droższe od zwykłych modeli żarowych, ale tym, co w szerszej perspektywie czyni je tanimi jest:

  • energooszczędność – żarówki LED zużywają nawet do 95% mniej energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła. Dzięki temu żarówka o mocy 3 W z powodzeniem zastępuje zwykłą o mocy 30 W;
  • dłuższa żywotność – warto pamiętać także o tym, że żarówki LED są wielokrotnie bardziej żywotne niż ich tradycyjne odpowiedniki mogą pracować do 50 000h. Wszystko za sprawą zastosowania najwyższej jakości komponentów, w tym doskonałego radiatora i trwałych diod. Tak wyprodukowane, są odporne na ciągłe włączanie i wyłączanie oraz zapewniają naturalne odwzorowanie barw.

Wszystkie te cechy żarówek diodowych sprawiają, że zdecydowanie warto zdecydować się na rezygnację z tradycyjnych źródeł światła w naszych domach. Nie tylko mają wszechstronne zastosowania i są uniwersalne, ale także energooszczędne. Z takiej zmiany zadowolony będzie nie tylko Twój portfel, ale także środowisko naturalne.

Podobne artykuły