Sztuczne choinki do nowoczesnego wnętrza. Co wybrać?

Wnętrza Data publikacji: 15 października 2019

Święta Bożego Narodzenia nie mogą obyć się bez choinki. To wokół niej zbierają się dzieci w oczekiwaniu na prezenty od Świętego Mikołaja. Stanowi ona również dekorację naszego domostwa i wprowadza magiczny klimat świąt, który napawa nas radością. Wybierając choinkę możemy zdecydować się na żywe drzewka oraz choinki sztuczne. Dzisiaj chcielibyśmy zwrócić uwagę na tę drugą możliwość i wymienić zalety tego rozwiązania.

Dlaczego warto wybrać sztuczne choinki

Pamiętam jeszcze czasy mojego dzieciństwa gdy w naszym domu stała co roku sztuczna choinka. Zazdrościłam wtedy rówieśnikom, którzy mieli żywe drzewka z rozłożystymi gałęziami i gęstymi igłami. Te czasy jednak minęły i dzisiejsze sztuczne choinki wyglądają często dużo lepiej niż żywe drzewko. Świetnie imitują tradycyjne świerki lub jodły, a w ofercie sklepów znajdziemy choinki sztuczne ośnieżone, które wyglądają jak żywcem wyjęte z filmu o Bożym Narodzeniu. Wystarczy tylko sprawdzić choinki w Internecie na https://choinkowo.pl aby się o tym przekonać. Oprócz tego mają jeszcze wiele innych zalet, które sprawiły, że właśnie taką formę dekoracji na Boże Narodzenie wybrałam.

Sztuczna choinka jest prostsza w pielęgnacji

Przemawiają tutaj kwestie użytkowe. Dbanie o sztuczne drzewko jest dużo prostsze niż o żywą choinkę. Sztuczna choinka nie traci igieł, wygląda przez cały czas świetnie niezależnie od tego, w którym momencie postanowimy ją rozebrać i znów schować na strych. Dzięki temu eliminujemy konieczność uciążliwego sprzątania wokół drzewka. Choinka ta nie usycha, więc nie musimy martwić się, że za tydzień lub dwa będzie przerzedzona i mało elegancka. Co więcej zakup taki to duża oszczędność. Obecną choinkę mam już od sześciu lat i tak naprawdę nie ma konieczności wymieniania ich przez następnych kilka lat. Wciąż wygląda tak samo ładnie, jak w dniu zakupu. Rożnica w cenie zakupu drzewka żywego bardzo szybko się więc zwraca, a z każdym kolejnym rokiem wręcz pozwala nam zaoszczędzić pieniądze, które możemy przeznaczyć na prezenty dla bliskich.

Sztuczne choinki jak prawdziwe

Wiele osób wysunie teraz argument, że nic nie zastąpi tradycyjnej choinki na pieńku, a nie z wystającymi nogami stojaka. To dzisiaj również nie problem. Na rynku znajdziemy choinki sztuczne na naturalnym pieńku, a specyficzny żywiczny zapach zastąpimy specjalnymi odświeżaczami powietrza. Co ma również swoją zaletę. Dzieci uwielbiają bawić się przy choince, przewieszać ozdoby, zdejmować z niej cukier. Później oblepione żywicą łapki zostawiające plamy na ubraniach lub meblach to nie lada zmartwienie dla rodziców. Choinka sztuczna eliminuje ten problem raz na zawsze. Oprócz tego jest milsza w dotyku. Jest więc bardziej przyjazna dla małych dzieci, bez obawy, że się nią ukłują. Mogą więc uczestniczyć przy ubieraniu choinki i mieć z tego również wiele radości.

Reasumując, wygląd sztucznych choinek dzisiaj nie odbiega od żywych drzewek. Możemy również wybrać choinki sztuczne na pniu, które idealnie imitują żywe drzewko w donicy. Bogaty wybór kształtów i rozmiarów sprawi, że bez problemu dopasujemy je do ilości miejsca jakim dysponujemy w mieszkaniu. Choinka taka będzie inwestycją na całe lata, a gdy nie jest potrzebna złożona może przeczekać wiosnę, lato i jesień na strychu bądź w szafie. Jest to też wyjście idealne dla osób zabieganych. Nie musimy ustawiać się w kolejce po choinkę, później pielęgnować jej i sprzątać wokół.  Przez cały czas gdy jest rozłożona będzie wyglądać pięknie. Jest to więc wybór nad, którym warto się zastanowić. Jeśli szukacie inspiracji to najpiękniejsze choinki sztuczne znajdziecie Państwo w sklepie choinkowo.pl

Podobne artykuły