Masz zimne stopy lub dłonie? To może być krążenie. Zobacz jak je poprawić.

Zdrowie Data publikacji: 18 października 2020

Zimne stopy i dłonie to bardzo częsty objaw problemów z krążeniem. Oczywiście warto zastanowić się nad tym, czy sami nie jesteśmy winni temu, że krążenie w stopach jest słabe. Mogą winne być skarpetki ze zbyt mocnym ściągaczem, przez co krew nie może swobodnie dopływać do stóp, a my ciągle czujemy, że są one zimne.

Jak poprawić krążenie

Możesz spróbować prostych sposobów, które nie są szkodliwe dla zdrowia, aby polepszyć swoje krążenie. Jednym z nich jest choćby picie odpowiedniej ilości wody. Zacznij pić 1,5 do 2 litrów wody dziennie. Dzięki temu krew będzie lepiej krążyć po Twoim organizmie, a stopy czy dłonie będą lepiej ogrzane.

Pozytywnie na krążenie wpływa również jedzenie niektórych produktów. Wśród nich znajdziemy tłuste ryby takie jak łosoś. Do tego warzywa takie jak czosnek czy orzechy laskowe. Dobrze na krążenie wpływają również ostre przyprawy np. pieprz cayenne.

Pamiętaj również o to by zadbać o ruch. Siedzenie przez długi czas w jednej pozycji sprzyja złemu krążeniu krwi. Gdy poczujesz, że Twoje stopy lub dłonie zaczynają robić się zimne, wstań i rozruszaj się trochę.

Sposoby uzależniamy już od Waszej kondycji i wieku. Niektórzy mogą wykonać trochę przysiadów, a inni wystarczy, że po prostu zrobią sobie spacer po pokoju. Ważne jest to by po prostu wprawić nasze ciało w ruch i usprawnić przepływ krwi oraz lepiej ja natlenić.

Pamiętaj, że jeśli objawy takie są długotrwałe, powinnaś skonsultować to z lekarzem. Stale zimne dłonie lub stopy mogą być powodem poważnych chorób np. zakrzepicy żył. Dlatego nie lekceważ tego i nie traktuj to jedynie jako dyskomfortu. Poproś lekarza o to by zlecił odpowiednie badania i nie bagatelizował problemu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły