Masz problem z mszycami? Wykorzystaj sodę oczyszczoną i szare mydło!

Ogród Data publikacji: 30 maja 2021

Mszyce to niewielkie szkodniki, których głównym pożywieniem jest sok roślin, na których żerują. Niestety w ten sposób niszczą nasze piękne rośliny w ogrodzie, dlatego większość z nas chciałaby się ich pozbyć. Dzisiaj przedstawimy Wam domowy sposób, który możecie wykorzystać. Do jego realizacji potrzebna będzie nam soda oczyszczona oraz szare mydło.

Soda oczyszczona i szare mydło na mszyce

Jeśli wolisz nie korzystać w swoim ogrodzie ze środków chemicznych na mszyce, wtedy z pomocą przychodzą naturalne produkty. Wykorzystamy do tego sodę oczyszczoną, którą z pewnością macie w swojej kuchni. Zazwyczaj używamy jej podczas pieczenia. Drugim składnikiem będzie szare mydło, które ostatnio wraca do łask i ze względu na swój szeroki wachlarz zastosowań coraz częściej znajduje się w łazienkach w naszych domach.

Domowy sposób na mszyce

Będziemy potrzebować również wody, która powinna być ciepła, ale nie gorąca. Ułatwi to nam rozpuszczenie w niej dwóch pozostałych składników.

Dlatego zaczynamy od rozgrzania półtora litra wody, do której następnie dodajemy łyżeczkę sody oczyszczonej. Musimy również zetrzeć szare mydło i półtorej łyżeczki tegoż dodać do wody z sodą. Wszystko razem mieszamy, aż soda i mydło rozpuszczą się, a następnie przelewamy do butelki z atomizerem.

Taką mieszanką spryskujemy rośliny, które dotknięte są przez mszyce. Możemy również spryskać rośliny obok, aby uchronić je przed migracją tych szkodników. Czynność powtarzaj co jakiś czas, aż mszyce zginą.

Biedronki i mrówki to naturalni wrogowie mszyc. Warto mieć je w ogrodzie.

Szare mydło i soda oczyszczona mają również wiele innych zastosowań w domu i ogrodzie, o których już pisaliśmy.

Podobne artykuły