Jak wykorzystać sodę oczyszczoną w ogrodzie

Ogród Data publikacji: 13 lipca 2018

Wodorowęglan sodu czyli znana nam soda oczyszczona to nieorganiczny związek chemiczny. Stosowany jest jako jeden ze składników proszku do pieczenia. Dodaje się jej również do żywności aby regulować pH. Soda oczyszczona stosowana jest nawet w medycynie w przypadku nadkwasoty, a jeśli szukacie najdziwniejszych miejsc, gdzie ją znajdziecie, to zajrzyjcie do swojej gaśnicy pianowej, jeśli taką macie, w niej również jest. Można stosować ją jako pochłaniacz wilgoci czy zapachów, albo do zmiękczania wody. Zastosowań ma naprawdę sporo, ale tym razem zastanowimy się, jak wykorzystać sodę oczyszczona w ogrodzie.

Zastosowania sody oczyszczonej w ogrodzie

Mrówki w ogordzie

Jeśli chcesz rozwiązać problem mrówek w swoim ogrodzie to soda oczyszczona stanie się Twoim sprzymierzeńcem. Czasami populacja mrówek staje się zbyt duża co następnie jest dla nas bardzo uciążliwe. Dlatego możemy postarać się ją zmniejszyć wykorzystując wodorowęglan sodu. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy, że posypiesz miejsca, w których zauważysz duże ilości mrówek sodą oczyszczoną. To już wystarczy, a efekt przyjdzie sam po niedługim czasie.

Zwalczanie chwastów za pomocą sody oczyczonej

Chwastów nikt z nas nie lubi i chcielibyśmy pozbyć się ich jak najskuteczniej i najmniejszym nakładem sił. Wykorzystaj więc sodę oczyszczoną na chwasty! Jak to zrobić? To bardzo proste. Najpierw musimy wyplewić wszystkie chwasty np. spomiędzy fug na płytach chodnikowych. Następnie wszystkie szczeliny posyp sodą oczyszczoną i tak ją pozostaw. Oczywiście nie gwarantuje to 100% skuteczności i niektóre chwasty mogą znów się przebić, ale będzie ich dużo mniej.

Wodorowęglan sodu na choroby roślin

Soda oczyszczona ma właściwości grzybobójcze, dlatego jest skuteczna podczas leczenia chorób grzybiczych roślin. Możesz stworzyć roztwór wodny z sody oczyszczonej i spryskiwać nim roślinę oraz glebę.

Zobacz również

  1. Zobacz dlaczego warto umyć twarz sodą oczyszczona z olejem kokosowym
  2. Soda oczyszczona dla urody
  3. Triki z sodą oczyszczoną, które ułatwią Ci życie!
  4. Soda oczyszczona w łazience
  5. Soda oczyszczona podczas sprzątania – ekologiczny środek

Podobne artykuły