Baseny stelażowe – okrągłe czy prostokątne? Które sprawdzają się lepiej?

Ogród Data publikacji: 05 czerwca 2023

Baseny stelażowe dają doświadczenie najbliższe wyjazdowi nad wodę bez opuszczania własnego ogrodu. Po kąpieli w jednym z nich trudno będzie ci wrócić do wersji dmuchanej. Zwłaszcza że zazwyczaj jedynie w modelach ze stelażem mieści się dorosła osoba. Poznaj baseny stelażowe, a nadchodzące lato będzie niekończącym się pasmem radości i relaksu.

Niektórzy obawiają się zakupu basenu stelażowego ze względu na wymagający proces rozstawiania. Owszem, modele dmuchane nie wymagają dużego wysiłku, ale są mało trwałe i nieprzystosowane do używania przez dorosłych. Letnie miesiące spędzone w wodzie całą rodziną wynagrodzą wszelkie trudy, ponieważ największych basenach stelażowych możesz nawet pływać! Pomagamy dokonać wyboru między modelem prostokątnym a okrągłym.

Baseny ogrodowe na stelażach – wybór dla wymagających

Baseny ogrodowe dają namiastkę pobytu nad morzem lub jeziorem. Brakuje jedynie szumu fal, ale ulga od upałów zdecydowanie to rekompensuje. Widując w supermarketach małe, dmuchane baseniki zapewne zastanawiasz się, czy istnieją odpowiedniki przeznaczone dla dorosłych. Odpowiedź brzmi „tak”! Są nimi baseny stelażowe.

Stalowy lub drewniany stelaż umożliwia rozstawienie znacznie większego i głębszego zbiornika. Największe modele stelażowe mają długość i szerokość kilku metrów. Ich głębokość sięga nawet 122 cm, dlatego nadają się dla dorosłych i wyższych dzieci. Jeśli uwielbiasz pływać, możesz pokonać niewielki dystans, który da Ci nieco radości.

Baseny stelażowe wyglądają również bardziej estetycznie niż dmuchane. Niektórzy decydują się na wkopanie ich w ziemię, co sprawia jeszcze lepsze wrażenie. Dookoła możesz rozstawić leżaki, a dla swoich dzieci dodać dmuchaną zjeżdżalnię. Przy płytkim, małym modelu nie miałoby to sensu. Co ważne, baseny ze stelażem są inwestycją na wiele lat.

Basen ogrodowy stelażowy Bestway z estetycznym nadrukiem

Baseny ogrodowe prostokątne czy okrągłe – które lepsze?

Baseny stelażowe występują w dwóch kształtach – okrągłym i prostokątnym. Może wydawać się, że wybór jednego z nich jest wyłącznie kwestią gustu. Jednak konkretny kształt daje inne możliwości lub pewne utrudnienia podczas korzystania.

Okrągłe modele uchodzą za łatwiejsze w rozstawianiu. Teoria może wynikać z faktu, że z reguły są mniejsze niż baseny ogrodowe prostokątne. Za małym rozmiarem idzie również ich niższa cena. Jednak jego wadą jest ograniczenie liczby osób, które mogą jednocześnie cieszyć się chłodną wodą.

Modele prostokątne osiągają kilkumetrowe długości i szerokości. Dzieci z powodzeniem zrobią w nich trening pływacki. Dorośli również mogą spróbować przepłynąć się na krótkim dystansie. Basen stelażowy prostokątny 300×200 bez problemu pomieści całą rodzinę, nawet z dmuchanymi zabawkami. Nad większym można zorganizować małą imprezę niczym w amerykańskich filmach.

Jeśli szukasz basenu stelażowego do swojego ogrodu, szeroki wybór różnorodnych modeli znajdziesz pod tym adresem: https://baseny-dollo.pl/baseny-stelazowe.

Basen ogrodowy stelażowy Bestway

Basen stelażowy prostokątny 300×200 – czy taki rozmiar wystarczy?

Basen prostokątny o długości 3 metrów to standardowy rozmiar wybierany przez większość osób. Nietrudno znaleźć dla niego miejsce w ogrodzie, a cena jest przystępna. Chociaż wygodnie usiądzie w nim rodzina z dziećmi, pływanie raczej nie będzie komfortowe. Wiele zależy od głębokości wybranego modelu.

Zaletą mniejszych basenów jest łatwość czyszczenia oraz niższe wydatki na chemię basenową i wodę. Wśród modeli stelażowych 3-metrowy basen można nazwać opcją ekonomiczną. Na pewno spełni wymagania singli i par oraz rodzin z jednym dzieckiem. Nie zajmie dużo miejsca w ogrodzie, co docenią osoby, które nie dysponują zbyt dużą przestrzenią.

Podobne artykuły