Masło czy margaryna? Dietetyk Michał Wrzosek wyjaśnia

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-02-01

Michał Wrzosek jest doktorem dietetyki i żywienia. Wiele osób zna go z aktywności w Social Mediach, gdzie obala dietetyczne mity i dzieli się swoją wiedzą. Na jego instagramie znajdziemy film, który rozwiewa wiele mitów na temat stosowania margaryny oraz masła. Powszechnie uważa się, że margaryna jest czymś niezdrowym, ale czy to do końca prawda?

Margaryna wcale nie taka zła?

Michał Wrzosek potwierdza, iż margaryna jest zdrowsza od masła, chociaż jest mniej naturalna. Wyjaśnia, iż margaryny do smarowania pieczywa nie produkuje się już przez uwodornienie, a przez przeestryfikowanie tłuszczów. Ważne jest to, iż proces ten nie psuje budowy kwasów tłuszczowych.

Masło posiada więcej niezdrowych nasyconych kwasów tłuszczowych od margaryny. Podaje on dla przykładu Masło Mleczna Dolina 82%, które zawiera ich 65% i margarynę Flora, która ma ich 7%. Masło zawiera też mniej zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły