Domowe sposoby na opuchnięte stopy

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-10-18

Obrzęk stóp to częsty problem wśród kobiet. Zwykle problem ten pojawia się gdy płyn zaczyna gromadzić się w tkankach i prowadzi do obrzęku, który znamy potem jako spuchnięte stopy. Nie jest o to trudno. Cały dzień na nogach w niewygodnych butach i gotowe. Do tego dochodzą takie czynniki jak starzenie się, ciąża, zespół przedmiesiączkowy, niedobory żywieniowe czy słabe krążenie. Dzisiaj właśnie postaramy się zwalczyć problem spuchniętych stóp.

Podatne na ten problem są też osoby, które cierpią na cukrzycę, mają nadwagę lub problemy z nerkami, wątrobą albo sercem. Oczywiście bardzo często dotyka kobiety w ciąży, wtedy w naszych ciałach dzieje się bardzo dużo. Początkowo sprawia to pewien dyskomfort i problemy z chodzeniem. Jednak gdy problem narasta powinien być skonsultowany z lekarzem. Może to być problem związany z chorobą serca lub innego wcześniej wymienianego organu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Szybki sposób na zmniejszenie obrzęku stóp

Hydroterapia kontrastowa polega stosowanie raz ciepłej raz zimnej wody. Ciepła pomaga poprawić krążenie krwi, a zimna natomiast zmniejsza obrzęk. Wystarczy napełnić dwie miski wodą, jedną ciepłą, a drugą zimną. Następnie moczymy nogi w ciepłej misce przez 3 minuty, a następnie w zimnej przez minutę. I tak na przemian przez ok. 15-20 minut.

Zabieg jest bezpieczny więc można go powtarzać tyle razy ile potrzebujemy. Nawet w ciągu dnia możemy zrobić sobie przerwę od codziennych obowiązków i zrobić kurację. Oczywiście jeśli mamy taką możliwość.

Masaż

Masaż stóp to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obrzęk. Dodatkowo gdy poprosimy kogoś aby nam go zrobił jest to świetna terapia relaksująca. Świetna zwłaszcza w ciąży, potrafi zrzucić z barków wszelki stres i zmartwienia. Rozluźnienie matki pomaga również rozluźnić się dziecku i wprawia je w dobry nastój.

Do masażu będziemy potrzebować oliwki, która będzie ciepła. Następnie stwarzając lekki nacisk na opuchnięte stopy dokonujemy masażu, ale tylko w górnym kierunku. Chcemy bowiem też aby masaż pobudził krążenie krwi. Masaż może potrwać 5 minut, albo dłużej. To zależy od Was.

Imbir na obrzęk stóp

Imbir to naturalny środek przeciwzapalny i moczopędny. Dlatego możemy wykorzystać go przy leczeniu obrzęku stóp.

Jak go stosować? Można zaparzyć sobie herbatę imbirową i wypić 2-3 filiżanki. Możesz też przerzuć kawałek imbiru jeśli ostry smak Ci nie przeszkadza lub wykorzystać go do masażu i do oliwy dodać olejek imbirowy albo starty imbir.

Jak zaparzyć herbatę imbirową

Przygotowanie 

Do wrzącej wody dodaj imbiru. Gotuj ją przez 5 minut i odstawiamy do ostygnięcia. Gdy napar jest letni dodajemy resztę składników.

Ocet jabłkowy na spuchnięte spoty

Ocet jabłkowy potrafi zmniejszyć obrzęk tkanek. Wysoka zawartość potasu zmniejsza retencję płynów, która jest częstą przyczyną spuchniętych stóp.

Wymieszaj ocet jabłkowy z wodą 1:1 i następnie zamocz w roztworze ręcznik. Odsącz go i owiń nim stopy na 10 minut. Kurację możesz powtarzać.

Zdjęcie okładkowe: Designed by Freepik

Źródło artykułu: http://www.top10homeremedies.com/home-remedies/home-remedies-for-swollen-feet.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły