Magiczna gąbka – tych rzeczy nią nie czyść bo je zniszczysz!

Kategoria: Porady
Data publikacji: 2020-08-28

Magiczna gąbka zawiera melaminę, działa niczym papier ścierny. Świetnie sprawdza się przy czyszczeniu niektórych powierzchni np. czyszczenie fug magiczną gąbką jest bardzo proste. Niestety nie do wszystkiego możemy ją stosować bo bardzo łatwo jest zniszczyć niektóre powierzchnie rysując je.

Urządzenia ze stali nierdzewnej

Urządzenia ze stali nierdzewnej czyli INOX są delikatne i czyszcząc je magiczną gąbką po prostu je porysujemy. W tym celu lepiej użyć specjalnych środków. Jak czyścić urządzenia ze stali nierdzewnej pisaliśmy już w jednym z poradników.

Drewniane lakierowane na wysoki połysk meble

Chcesz usunąć tusz z długopisu lub mazak z drewnianych lakierowanych mebli? Lepiej użyj do tego zwykłej gumki do zmazywania ołówka. Magiczną gąbką tylko porysujesz lakier.

Lepiej uważać również podczas czyszczenia niezabezpieczonego drewna. Również można je odbarwić i porysować.

Powierzchnie lakierowane np. urządzenia AGD, plastiki itd.

Wszelkie lakierowane na połysk powierzchnie lepiej nie czyścić magiczną gąbką. Co prawda skutecznie wyczyści ona np. lodówkę, ale jednocześnie stworzy na jej powierzchni rysy.

Powierzchnie ze skóry i skóry ekologicznej

Masz w domu skórzane meble, może białe krzesła w salonie, które mazakami popisały dzieci? Kusi by usunąć zabrudzenia magiczną gąbką, ale lepiej tego nie robić.

Bardzo łatwo jest w ten sposób odbarwić powierzchnię skórzanego materiału, bądź wykonanego z ekoskóry.

Do czego się nadają?

Magiczne gąbeczki świetnie sprawdzą się przy czyszczeniu ścian, jeśli posiadamy zmywalną farbę. Możemy czyścić nimi podłogi, zarówno panele, które mają wysoką klasę ścieralności, a również gres. Świetnie sprawdzają się przy czyszczeniu fug.

Bardzo dobrze czyści się nimi powierzchnie plastikowe, o ile nie są to też lakierowane na wysoki połysk plastiki, na których później będzie widać rysy.

Można czyścić nimi blaty kuchenne czy zlewozmywak. Można też wyczyścić wannę czy umywalkę w łazience.

Jeśli w kuchni mamy meble, które nie są lakierowane, a jedynie posiadają okleinę, to również możemy je wyczyścić za pomocą magicznych gąbeczek.

Podobne artykuły