AGD ze stali nierdzewnej INOX – czym wyczyścić bez smug?

Porady Data publikacji: 28 sierpnia 2020 / Aktualizacja: 2024-04-30

INOX to inaczej stal nierdzewna. Po czyszczeniu często pozostają na niej smugi, które trudno jest usunąć. Dlatego warto znać kilka trików, dzięki którym wyczyścimy urządzenia AGD ze stali nierdzewnej bez pozostawiania smug.

Płyny do czyszczenia stali nierdzenwej

Do czyszczenia stali nierdzewnej INOX znajdziemy w ofercie wielu producentów chemii domowej specjalne środki. Dzięki nim wyczyścimy sprzęty w kuchni, nie zostawiając na nich smug.

Polerowanie oliwą

Jeśli po umyciu INOXu pozostaną na nim smugi, na delikatną ściereczkę nałóż trochę oliwy lub oleju i wypoleruj kuchenkę. Smugi znikną w mgnieniu oka.

Świetnie sprawdzi się również oliwka dla dzieci. Jeśli masz dziecko, to z pewnością znajdziesz w domu również oliwkę.

Do polerowania najlepiej sprawdzą się natomiast ściereczki z mikrofibry. Są one delikatne i nie wyrządzą urządzeniom ze stali nierdzewnej żadnych szkód w postaci rys.

Płyn do mycia szyb

INOX dobrze czyści się również płynem do mycia szyb. Po odpowiednim wypolerowaniu smugi nie będą widoczne.

Również dobrze sprawdzi się biały ocet wymieszany z wodą i przelany do butelki z atomizerem. Po umyciu okapu, czy kuchenki ze stali nierdzewnej taką mieszanką, nie uświadczycie smug.

Lepie jednak nie używać do tego papierowych ręczników, bo pozostawiają one białe ślady w postaci „pyłku”. Dużo lepiej sprawdzają się tutaj ściereczki z mikrofibry, które jednocześnie dokładnie osuszają powierzchnię.

Podobne artykuły