Prosty sposób na usunięcie brzydkiego zapachu z pralki

Porady Data publikacji: 11 maja 2017

Mimo płynu do płukania pranie nadal dziwnie pachnie? Może to być problem z czystością pralki. Podczas prania brud odrywa się od odzieży i jest wypompowywany wraz z wodą. Resztki jednak pozostają wewnątrz urządzenia, a z czasem jest ich coraz więcej.

Jak czyścić pralkę

Dlatego istotne jest to aby również oprócz czystości naszych ubrań dbać też o czystość samej pralki. Co jakiś czas powinniśmy więc ją wyczyścić. Bardzo dużo brudu zbiera się pod gumową uszczelką, która znajduje się przy drzwiczkach. To miejsce trzeba oczyścić ręcznie, aby dotrzeć głębiej do pralki będziemy potrzebować specjalnej metody.

Aby przeprowadzić pełne czyszczenie pralki będziemy potrzebować do tego octu, wybielacza, czystych ściereczek i gorącej wody. Przyda się również płyn do czyszczenia lub proszek.

Zaczynamy od ustawienia pełnego cyklu prania, jeśli nie możecie puścić pralki samej bez wypełnienia to możecie wrzucić jakieś stare ręczniki. Najlepiej jednak aby bęben był pusty. Włączamy pranie i czekam aż nabierze gorącej wody, do szufladki na proszek dodajemy 2 szklanki octu.

Ocet ma silne działanie bakteriobójcze, rozpuszcza osady organiczne i zabija również pleśń i rozpuszcza kamień. Skutecznie też neutralizuje brzydkie zapachy np. z odpływów. Takie same zapachy mogą wydobywać się z pralki. Gdy cykl prania skończy się musimy powtórzyć czynność, ale tym razem do szufladki wlewamy dwie szklanki wybielacza.

Dzięki wybielaczowi usuniemy zapach wcześniej wlanego octu oraz pomożemy jeszcze lepiej doczyścić. Czeka nas jeszcze trzeci cykl, który robimy już tylko samą wodą aby pralka dobrze się wypłukała. Na koniec czyścimy pralkę ściereczkami, dokładnie myjemy uszczelkę.

Podobne artykuły