Jak otworzyć słoik bez użycia siły?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-09-10

Odkręcenie nakrętki od słoika może być naprawdę dużym wyzwaniem. Czasami stawia ona tak duży opór, że mimo użycia całej siły nie możemy jej odkręcić. W takiej sytuacji warto posłużyć się sprytem i wykorzystać jeden ze sposobów, na otworzenie mocno zakręconego słoika.

Podważenie nakrętki nożem

Jeśli masz problem z odkręceniem słoika, to koniecznie wypróbuj ten sposób. Jest bardzo skuteczny i prosty w wykonaniu. Jeśli jednak planujesz później wykorzystać słoik ponownie, to lepiej wyposażyć go w nową nakrętkę.

Weź nóż stołowy, a następnie włóż go między nakrętkę a słoik. Lekko ją podważ, aż usłyszysz świst zasysanego powietrza. Teraz odkręcenie słoika będzie dużo łatwiejsze i z pewnością uda Ci się to zrobić bez wkładania w tę czynność dużej siły.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Pamiętaj, aby podczas tej czynności używać noża stołowego, który nie jest tak ostry. Aby zwiększyć bezpieczeństwo możesz też zamienić go na łyżeczkę do herbaty.

Użyj gumowej rękawicy kuchennej

Masz w kuchni gumową rękawicę do przenoszenia gorących naczyń? Załóż ją i spróbuj odkręcić słoik. Gumowa rękawica zwiększy przyczepność i ułatwi nam odkręcenie słoika z użyciem mniejszej siły. W tym przypadku nakrętka będzie nadawała się do ponownego wykorzystania.

Gadżety do otwierania słoików

W sklepach z akcesoriami kuchennymi możemy kupić specjalne otwieracze do słoików. Dzięki nim otworzysz nawet najmocniej zakręcony słoik, który gołymi rękami byłby niemożliwy do odkręcenia w normalny sposób.

Stuknij nakrętką o blat

Wystarczy, że kilka razy stukniemy nakrętką z kilku stron o blat, a słoik otworzy się przed nami niczym za wypowiedzeniem magicznego zaklęcia „Sezamieotwórz się!”. Pamiętaj tylko, aby nie używać podczas stukania słoikiem dużej siły. Wówczas moglibyśmy go zbić i tym samym narobić sobie sporych problemów ze sprzątaniem.

Użyj gorącej wody

Przygotuj rondelek z wodą, a następnie włóż do niego słoik do góry dnem. Pod wodą wystarczy, aby znajdowała się sama nakrętka. Włącz gaz, a gdy woda się zagotuje za pomocą ręcznika wyjmij słoik i odkręć bez trudu nakrętkę.

Ten sposób skutecznie pomaga otworzyć najbardziej zatwardziałe słoiki. Czasem wystarczy jednak zlać nakrętkę gorącą wodą z czajnika, aby puściła i dała się otworzyć.

Rolowanie słoikiem po blacie

Sposób ten jest podobny do wcześniej wspomnianego stukania. Słoik bokiem połóż na blacie, a następnie dociśnij ręką nakrętkę do podłoża. Roluj nim dociskając jednocześnie, aż wyda syczący dźwięk. Wtedy otworzy się bez problemu. Pamiętaj tylko, aby nie użyć zbyt mocnej siły, która mogłaby doprowadzić do pęknięcia słoika.

Podobne artykuły