28 sierpnia 2020

Zastosuj magiczne gąbki do czyszczenia fug

Czyszczenie fug magiczną gąbką – efekt w trakcie pracy

Magiczne gąbki do czyszczenia to jeden z hitów internetu, który przydaje się podczas domowych porządków. Mają one wiele różnych zastosowań, ale dzisiaj chciałabym pokazać Wam jak wykorzystałam je do czyszczenia fug.

Magiczna gąbka na brudne fugi

Brudne fugi to jeden z problemów, z którym stale się zmagamy. Istnieje wiele poradników na to jak czyścić fugi domowym sposobem i przywrócić im biel.

Sama przetestowałam wiele środków, które oczywiście sprawdzają się, ale żaden z nich nie jest tak łatwy w użyciu jak magiczna gąbka.

Magiczne gąbki służą do usuwania różnych zabrudzeń i plam. Można wyczyścić nimi tapicerkę, ścianę jeśli mamy zmywalną farbę czy meble. Świetnie sprawdzają się gdy mamy dzieci i zdarzy im się coś namalować kredkami czy mazakami na różnych powierzchnia. Gąbeczkę taką wystarczy zwilżyć, a następnie wytrzeć nią zabrudzenie.

Ostatnio jednak wykorzystałam je do czyszczenia fug. Bardziej tak na próbę, ale okazało się, że są w tym zastosowaniu genialne.

Magiczna gąbeczka bez większego trudu radzi sobie z wyczyszczeniem fugi i przywróceniem jej koloru. Oczywiście jest to trochę pracochłonne. Musimy na kolanach przetrzeć wszystkie fugi. Gąbeczki są też dość miękkie, więc szybko się ścierają i zużywają. Jednak damy radę dwoma sztukami oblecieć cała kuchnię.

Dlatego jeśli zastanawiacie się czym doczyścić fugi w kuchni lub łazience, a jednocześnie nie macie ochoty na wymagające pomysły z Internetu, to wystarczy, że kupicie sobie magiczne gąbeczki, a następnie wyszorujecie nimi fugi.