Lubisz spać nago? Zobacz jaki to ma wpływ na Twoje zdrowie!

Zdrowie Data publikacji: 18 maja 2017

Lubisz spać nago? Okazuje się, że ma to wiele dobrych korzyści dla zdrowia. Dużo zdrowiej jest spać bez piżamy niż w niej :) Zobacz dlaczego.

Lepszy sen

Jedną z zalet jest po prostu to, że śpimy lepiej. Temperatura naszego ciała jest naturalnie obniżana bo nie mamy na sobie dodatkowej odzieży, która zaburza ten proces. Przez to często w nocy wiercimy się lub pocimy. Spanie nago pozwala więc lepiej się wyspać.

Sposób na bakterie

Dzięki spaniu nago hamujemy rozwój grzybów i bakterii. Nasze ciało ma możliwość „przewietrzenia się”. Po całym dniu chodzenia w ubraniu zasługuje na chwilę oddechu. Pamiętaj, że skóra również oddycha.

Spalanie kalorii

Jest to powiązane z tym co napisaliśmy wcześniej, a chodzi o regulację temperatury ciała. Im więcej ciepła oddajemy tym więcej organizm musi go wytworzyć, a robi to korzystając z tkanki tłuszczowej, którą zamienia na ciepło. Dzięki temu spalamy jej więcej i to śpiąc :)

Lepsze samopoczucie

Jeśli śpisz nago z partnerem to po takiej nocy czujesz się lepiej, na pewno to zauważyliście. To dlatego, że kontakt skóry o skórę powoduje wytwarzanie hormonów szczęścia np. oksytocyny. Wspólne spanie nago pomaga też budować mocniejsze relacje i bliskość.

Pobudza krążenie

Spanie nago sprzyja krążeniu, dlatego też może np. eliminować pewne bóle, które nam dokuczają i przez to zapewnić głębszy sen. Spanie nago też ma korzystny wpływ dla naszej skóry, gruczoły łojowe mogą pracować bez zbędnych ograniczeń więc lepiej oczyszczają naszą skórę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły