Kupujesz drzwi do domu? Zwróć uwagę na kilka szczegółów!

Kategoria: Mój dom
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-11-23

Drzwi wejściowe to nie tylko elegancja, ładny kolor i solidność. Drzwi to także zamek, który w dużej mierze odpowiada za system antywłamaniowy. Jeśli chcesz zyskać dobrej jakości drzwi odporne na uszkodzenia mechaniczne i włamania, wybieraj tylko flagowe produkty.

Dobry zakup to przemyślany zakup

Jeżeli szukasz drzwi do swojego domu, nie działaj pochopnie. Rynek tego typu produktów jest niezwykle duży. Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość wykonania i materiał użyty do produkcji. Spojrzyj na specyfikację techniczną, w której zajdziesz te i wiele innych cennych informacji. Wykończenie powierzchni i system uszczelniania to również bardzo istotne cechy dobrych drzwi. Działające na nie czynniki atmosferyczne, jak śnieg, mróz czy słońce mogą znacznie uszkodzić delikatną strukturę drzwi. Jeśli  jednak będzie to materiał solidny, odporny na działanie szkodliwych czynników pogodowych, wtedy nie musisz się martwić o uszkodzenie

Kolejna sprawa dotyczy komfortu termicznego. Zapytaj o współczynnik przenikalności cieplnej Ud, który jest potwierdzony odpowiednim certyfikatem. Dobra bariera termiczna to niezwykle istotna sprawa, na którą warto zwrócić uwagę. Następny czynnik, który  wpływa na późniejsze komfortowe użytkowanie drzwi to poziom przenikania hałasu do wnętrza mieszkania. Bariera akustyczna dla wielu osób ma kolosalne znaczenie, dlatego lepiej dorzucić parę groszy i cieszyć się spokojnym odpoczynkiem.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Zamek do drzwi – niezawodny gwarant bezpieczeństwa

Drzwi muszą być wyposażone w dobrej jakości zamek, który będzie miał trwałą konstrukcję. Podczas wyboru zamka zwracaj uwagę na jego parametry, np. na wysokość i głębokość produktu. Zwróć też uwagę na ilość bolców na obrotowym bębenku wkładki cylindrycznej. Im większa ilość bolców, tym większy poziom bezpieczeństwa. Warto wybierać zamki, które mają zabezpieczenie przed przewierceniem. Niektóre zamki mają też zabezpieczenie przed otworzeniem wytrychem i przez wyłamaniem. Co więcej, lepiej, gdy drzwi mają dwa lub trzy zamki, bo wtedy ochrona przed włamaniem jest jeszcze lepsza.

Ważne, aby wybrany zamek spełniał wszystkie wymagania użytkowników. Możesz zdecydować się na zamek mechaniczny, albo na elektroniczny, który otwiera się za pomocą kodu. Co więcej, można sterowa nim np. za pomocą aplikacji w telefonie. Zastanów się również nad rodzajem zamka, jeśli chodzi o konstrukcję. Wybierz zamek wewnętrzny, który montuje się w specjalnej kieszeni i jest on niema niewidoczny po założeniu lub zamek zewnętrzny (nawierzchniowy). Te dwa główne rodzaje zamków dzielą się dodatkowo na kilka podkategorii, co również warto uwzględnić przy zakupie. Najlepiej wejść na stronę sklepu z bogata ofertą zamków https://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi-i-okucia-drzwiowe/zamki-drzwiowe-listwowe-do-drzwi-zewnetrznych, aby mieć ogląd na różne rodzaje produktów.

Dobry zamek wzmacnia solidność drzwi i poprawia komfort użytkowania. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości drzwiach, pamiętaj, że zamek jest niezwykle istotny. Eleganckie drzwi wejściowe to wizytówka i ochrona domu, dlatego zadbaj o to, aby były eleganckie I bezpieczne.

Podobne artykuły