Domek całoroczny 70m2 na zgłoszenie — działka, formalności i przykładowe projekty

Kategoria: Mój dom
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-03-07

Domek letniskowy to doskonały sposób na relaks z dala od hałasu i wielkomiejskiego zgiełku. Aby jednak móc spędzać w nim czas wolny, należy zadbać o dopełnienie stosownych formalności. 3 stycznia 2022 roku, w ramach Polskiego Ładu weszła w życie nowelizacja przepisów prawa budowlanego i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Wprowadza ona między innymi możliwość budowania domków letniskowych do 70m2 na zgłoszenie, czyli bez konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę. O jakich formalnościach należy pamiętać, chcąc wybudować dom do 70 m2 bez pozwolenia?

Jaka działka pod domek całoroczny 70m2 — wielkość, rodzaj działki

Na jakiej działce domek 70m2 można postawić? Dom 70 m2 — jaka działka jest najlepszym rozwiązaniem? W pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, do jakiego rodzaju kwalifikuje się konkretna działka. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat można znaleźć w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Najlepiej, aby dopuszczał on zabudowę rekreacyjną (mianem tym określa się obiekty rekreacji indywidualnej służące do okresowego wypoczynku). Gdy ustalenia planu przewidują budownictwo mieszkaniowe, gotowe domki całoroczne 35m2 będą musiały spełniać wymagania techniczne oraz prawne określone dla domów mieszkalnych całorocznych. A co, jeżeli chodzi o nieruchomość gruntową, jaką jest rolna działka pod domek całoroczny 70m2? Kluczową kwestią są tu uwarunkowania zawarte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy. Jeżeli dopuszczają one zabudowę zagrodową, teoretycznie możliwa jest tam budowa domku letniskowego.

Domki całoroczne do 70m2 — zgłoszenie, formalności i wymagania

Domek na zgłoszenie 70m2 — jakich formalności należy dopełnić chcąc go wybudować? Jak stanowią obowiązujące przepisydom bez pozwolenia 70m2wymaga wypełnienia stosownego formularza. Wskazać należy w nim następujące elementy: miejscowość oraz numer działki, na którym będzie się znajdował budynek, rodzaj, zakres oraz sposób wykonywania robót budowlanych, instalacje wewnętrzne, w jakie domek będzie wyposażony oraz termin rozpoczęcia robót budowlanych. Dom na zgłoszenie 70m2 — co jeszcze na jego temat mówią przepisy? Do wspomnianego powyżej zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Nowe przepisy odnośnie domków na zgłoszenie (bez pozwolenia)wymagają także załączenia oświadczenia o przejęciu odpowiedzialności za kierowanie budową (w przypadku nie zdecydowania się na ustanowienie kierownika budowy) i oświadczenia o kompletności dokumentacji.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Domki 70m2 – budować czy kupić gotowy? — zagrożenia!

Każda osoba zainteresowana domkiem całorocznym 70 m2 staje przed dylematem — budowa czy zakup gotowego obiektu? Główną zaletą pierwszego rozwiązania jest możliwość dostosowania go do indywidualnych potrzeb i wymagań właścicieli. W przypadku gotowych projektów należy natomiast dopasować się do z góry narzuconych rozwiązań. Na szczęście, bardzo często jest tu możliwe wprowadzenie szeregu modyfikacji dostosowanych do klienta.

Domki całoroczne 70m2 — projekty MEVELINE

Jaki całoroczny domek letniskowy wybrać? Szukając idealnego projektu, warto nieco bliżej zapoznać się z ofertą firmy MEVELINE. Gotowe domki całoroczne 70m2 są tu budowane w technologii trwałego, sztywnego szkieletu stalowego. Do ich wykończenia wykorzystywane są zarówno materiały tradycyjne, takie jak drewno, jak i nowoczesne, typu blacha. Wszystkie projekty domków całorocznych do 70m2 posiadają podniesiony dach. Występują one z opcjonalnym poddaszem w formie antresoli. Domki 70 m2 projekty powstają poprzez modułowe łączenie ze sobą jednobryłowych modeli w różnych konfiguracjach. Godny polecenia projekt domu 70 m2 bez pozwolenia to między innymi Deva. Jest to dom składający się z dwóch modułów, który jest utrzymany w stylu nowoczesnej stodoły. Na uwagę zasługuje tu dwuspadowy dach, stylowa elewacja z elementami blachy oraz duży salon z ogromnym przeszkleniem. Dużą popularnością cieszy się także projektu domu 70 m bez pozwolenia Veli z pokaźnymi przeszkleniami ściany szczytowej. Równie ciekawie prezentuje się projekt domku 70m2 Meva. To budynek o eleganckiej, prostopadłościennej bryle z płaskim dachem i elewacją urozmaiconą wzorniczo i kolorystycznie. Ostatnią propozycją z oferty producenta Meveline są gotowe domki całoroczne bez pozwolenia z linii Reva będące współczesną wersją domku holenderskiego. Posiadają one niski, dwuspadowy dach oraz prostą elewację.

Podobne artykuły