Kupno królika – co powinniśmy wiedzieć przed kupnem królika?

Zwierzęta Data publikacji: 18 czerwca 2020

Kupno królika musi być gruntownie przemyślane, ponieważ króliki domowe są niewątpliwie cudownymi zwierzakami, które są bardzo ciekawskie.Królik to duży obowiązek, mimo że jest to mała, pieszczotliwa kulka.. Chciałabym Ci dać kilka ważnych informacji które musisz wiedzieć przed kupnem królika domowego.

1. Królik to nie zabawka, kupując go dziecku musisz to dobrze przemyśleć.

Króliki są to bardzo delikatne zwierzęta, dlatego musimy dobrze przemyśleć jego kupno. Jeśli dziecko jest zbyt małe może mu wyrządzić krzywdę – przykładowo złamać łapkę ponieważ króliki z natury nie lubią pieszczot, czy też dziecko może ganiać go po domu w skutek czego – nie daj boże – by mu pękł kręgosłup.

2. Króliki lubią gryźć

Przed kupnem królika będziemy musieli pozabezpieczać wszystkie kable, meble, tapety rośliny oraz inne narażone przedmioty na pogryzienie przez króliczka. Te zwierzęta uwielbiają gryźć, dlatego warto im kupić jakieś zabawki które spokojnie mogły być przeznaczone tylko dla niego.

3. Króliki żyją nawet 10 lat!

Często rodzice kupują dzieciakom chomiki które żyją około 3-4 lat, jednak w przypadku królika ich średnia długość życia to 7-10 lat! To prawie dwa razy więcej jak u chomika, dlatego decyzja o zakupie królika powinna być poważnie przemyślana, ponieważ musimy być gotowi na wydatki jak i opiekę nad małym skoczkiem.

Podobne artykuły