Jakie zasady obowiązują podczas przebywania z psem w lesie?

Zwierzęta Data publikacji: 25 października 2022

Spacer z psem do lasu to świetny pomysł. Duża przestrzeń i świeże powietrze sprawią, że możemy odpocząć psychicznie od codziennych obowiązków, a piesek zaczerpnie niezbędnego mu ruchu. To również fajne miejsce do zorganizowania zabaw dla naszego pupila. Weź ze sobą smaczki, a następnie ukrywaj je podczas spaceru w leśnym runie. Pies będzie musiał je wywąchać, a w nagrodę skosztuje smakołyku. To dla niego bardzo fajna forma zabawy.

Będąc w lesie z psem musimy jednak pamiętać o tym, że obowiązują nas pewne zasady. Przypomniały o nich Lasy Państwowe na swoim profilu na Facebooku. Zobaczmy, o czym powinniśmy wiedzieć.

Zasady przebywania z psem w lesie

  1. Pies w lesie zawsze powinien znajdować się na smyczy
  2. Załóż psu obrożę z preparatem odstraszającym kleszcze
  3. Na obroży zapnij adresownik z numerem telefonu oraz imieniem
  4. Weź ze sobą wodę, którą podasz psy, gdy się zmęczy
  5. Po powrocie sprawdź, czy pies nie ma kleszczy

Pamiętajmy o tym, że puszczenie psa bez smyczy w lesie jest wykroczeniem. Grozi za to kara nagany lub grzywny w wysokości od 20 do nawet 5000 zł. Lasy Państwowe ostrzegają, że pies spuszczony w lesie luzem może zaatakować zwierzynę leśną. Nawet jeśli nie da rady jej zaatakować, zwierzę wycieńczone i zestresowane może paść. Oprócz tego istnieją niebezpieczeństwa, które zagrażają samemu psu, a także innym spacerującym osobom.

Podobne artykuły