Kupiłaś warzywa lub owoce? Nie wyrzucaj odpadków po nich. Wyhodujesz z nich nowe!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 05 grudnia 2019 / Aktualizacja: 2022-03-28

Wiele z warzyw można ponownie wyhodować używając odpadków, które zwykle wyrzucamy do śmieci. Dlatego zachęcamy Was do tego byście nie wyrzucali lich, a ponownie je posadzili, tym samym zyskując świeże warzywa i oszczędności w swoim domowym budżecie. Oto listwa warzyw, które w ten sposób możecie uprawiać.

Cytryna

Drzewko cytrynowe można posadzić z pestek po cytrynie. Trzeba jednak wiedzieć, które pestki wybrać, a wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że drzewko po kilku latach zacznie owocować. Więcej na ten temat dowiecie się tutaj.

Cebula

Przy obieraniu cebuli zawsze odcinamy końcówki i wyrzucamy do śmieci. Tym razem nasyp do doniczki ziemi dla kwiatów, a końcówki połóż na niej i przykryj odrobiną ziemi. Podlej i poczekaj, a po pewnym czasie uzyskasz szczypiorek.

Sałata

Gdy oderwiesz już wszystkie liście sałaty nie wyrzucaj reszty. Wstaw ją do wody, aż się ukorzeni, a potem przesadź do doniczki. Dzięki temu z korzenia odrosną liście sałaty.

Por

W przypadku pora postępujemy dokładnie tak samo jak z sałatą. Dzięki temu zyskamy darmową dostawę pora do sałatki czy zupy :)

Marchew

Jeśli odetniemy końcówkę marchewki, z której wyrasta nać i włożymy ją do wody to natka odrośnie :)

Bazylia

Nie ma sensu kupować bazylii. Wystarczy wziąć ze sklepu jeden krzaczek, a potem w nieskończoność go rozmnażać. Wystarczy odciąć kawałek gałązki z listkami i wstawić do wody aby się ukorzenił. Potem przesadzamy do ziemi i gotowe.

Podobne artykuły