8 najgorszych miejsc, w których możesz schować pieniądze!

Lifestyle Data publikacji: 28 października 2017

Ludzie mają wiele powodów by nie trzymać swoich pieniędzy w banku. Od kryzysu w 2008 roku i upadku banku Lehman Brothers zaufanie społeczne do tej instytucji drastycznie spadło. Ciężko już jest powiedzieć „masz to jak w banku”. Dlatego niektórzy decydują się by trzymać oszczędności na własną rękę w swoim domu. Jeśli również Wy tak robicie to podpowiemy Wam miejsca, w których lepiej nie przechowywać pieniędzy.

1. W ogrodzie

Problemem trzymania pieniędzy w ogrodzie jest to, że każdy może nas podejrzeć gdy będziemy po nie sięgać lub dokładać tam oszczędności. Z jednej strony wydaje się to logiczne, gdy złodziej włamie się do do domu to przeszuka skrytki wewnątrz, a nie zacznie od rozkopywania ogródka.

Przypadkowo może Twoje pieniądze wykopać nawet jakiś pies, albo ziemia obsunie się po obfitej ulewie. Dlatego lepiej nie ryzykować.

2. Pod materacem

Standardowe miejsce, które sprawdzi każdy złodziej. Nawet o trzymaniu pieniędzy pod materacem mówi powiedzenie. Dlatego nie powinniśmy stosować miejsc, które wydają się oczywiste. Na pewno zostaną sprawdzone przez złodzieja.

fot. peru21  

Nie myśl, że to iż na nich śpisz Cię uchroni. Moja sąsiadka spała w domu, a złodzieje weszli w nocy, czymś ją dodatkowo odurzyli, że się nie obudziła i przeszperali sypialnię. Zabrali jej nawet biżuterię z szuflady w szafce nocnej.

3. W pojemnikach czy niepozornych torbach

Czasami może nam się wydawać, że miejsce, które jest niedorzeczne jest dobre. Ale nie zawsze tak może być. Gdy ukryjesz pieniądze w jakiś torbach niepozornie schowanych w szafie to może okazać się, że nawet jeśli ich złodziej nie znajdzie to będzie potrzebował toreb do noszenia swoich łupów. Wtedy przypadkowo zabierze nasze pieniądze.

4. Stare portfele lub torby

To nie jest zbyt dobre miejsce na pieniądze, nawet jeśli ich nie używasz. Na pewno zostaną one przeszukane przez złodzieja na co wskazują statystyki policyjne dotyczące włamań z kradzieżą.

5. Kosze do prania

Wydaje się to dobrym miejscem. Złodziej przecież nie będzie grzebał w naszej brudnej bieliźnie. Jednak złodzieje często używają tych koszy do skradzionych przedmiotów. Dlatego nie jest to zbyt dobre miejsce.

6. W ramce zdjęcia

Klasyczne miejsce, które znamy z samych filmów. Za ramką zdjęcia czy obrazu. Złodziej na pewno sprawdzi takie „podstępne” miejsce.

7. W sejfach, które nie są przykręcone

Jaki sens ma trzymanie pieniędzy w sejfie, który nie jest zamontowany na stałe i można go po prostu wyciągnąć i zabrać ze sobą? Złodziej na pewno go zabierze licząc na dobry łup.

8. W szufladach i szafkach

To miejsca, które zazwyczaj są wywracane do góry nogami przez złodziei. Chowanie w nich cennych przedmiotów w tym pieniędzy nie ma sensu.

fot. bricolaje10  

fot.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/the-8-worst-places-to-hide-your-emergency-cash-249160/
Źródło zdjęcia: Designed by Freepik" target="_blank">Designed by Freepik

Podobne artykuły