Jak wyhodować drzewko cytrynowe z pestek cytryny

Ogród Data publikacji: 14 listopada 2019

Chcielibyście mieć w domu drzewko cytrynowe? Warto :) Cytryny z niego są naprawdę aromatyczne, skórka cienka. Wystarczy potrzeć je w ręce, aby poczuć ich niesamowity aromat. Dodatkowo drzewko takie to piękna dekoracja. Dzisiaj podpowiemy Wam co zrobić aby takie drzewko cytrynowe z owocami wyhodować w swoim domu.

Drzewko cytrynowe z pestek

Oczywiście najłatwiejszym sposobem jest kupienie gotowego drzewka w sklepie ogrodniczym, zwłaszcza gdy widzimy, że ma już owoce lub kwiaty. Nie są to jednak jakieś specjalne odmiany przystosowane do owocowania w naszych domach. Wystarczy po prostu posadzić je z odpowiednich nasion, a cytryna ma ich dwa rodzaje. Jedno i wielozardkowe, te których potrzebujemy to wielozarodkowe.

Rozpoznamy je po tym, że będą okrągłe i duże, w porównaniu do jednozarodkowych, które są wąskie i małe niczym pestki jabłek. Nie oznacza to jednak, że lada dzień zobaczymy na drzewku owoce. Potrwa to nawet pięć lat zanim nasze drzewko zacznie owocować, ale w przypadku drzewek z nasion jednozarodkowych możemy owoców nawet się nie doczekać.

Jak posadzić nasiona cytryny

Tutaj nie ma żadnej filozofii. Wystarczy kupić uniwersalną ziemię ogrodową i wsypać ją do doniczki. Następnie na głębokości półtora centymetra sadzimy nasionko. Ziemię zraszamy, aby była wilgotna, a następnie przykrywamy to miejsce butelką plastikową z odciętą szyjką. Butelka powinna być przeźroczysta, a roślina położna w jasnym miejscu. To przyśpieszy kiełkowanie. Po wykiełkowaniu cytryny możemy zdjąć butelkę.

Podobne artykuły