Cellulit – jak się go pozbyć?

Uroda Data publikacji: 11 lipca 2015 / Aktualizacja: 2017-05-09

8dfdb1314a4f75e1f89dcf78f4f6dfff

Cellulit czyli tak zwana pomarańczowa skórka. Każda z nas chciałaby się jej pozbyć i każda z nas tak naprawdę może to zrobić. Jest kilka istotnych czynników, które musimy wziąć pod uwagę podczas walki z cellulitem. Postaramy się jak najlepiej Wam je przybliżyć.

Jak walczyć z cellulitem

Nie obejdzie się oczywiście bez ćwiczeń. Cellulit zdecydowanie nie lubi osób aktywnych fizycznie, a siedzący tryb życia sprzyja tylko jego powstawaniu. Ruch poprawia krążenie krwi i limfy, co sprawia, że produkty uboczne przemiany materii są szybciej wydalane z organizmu i nie będą odkładać się pod skórą tworząc cellulit. Oprócz zwykłej aktywności jak chodzenie, jazda na rowerze czy pływanie bardzo dobrze sprawują się intensywne masaże.

Podczas walki z cellulitem ważne jest również dobranie odpowiednich kosmetyków. Jeśli szukasz kosmetyków skutecznych w walce z cellulitem to warto zwrócić na te, które zawierają wyciąg z alg, czarnego bzu, miłorzębu i guarany. Kosmetyki nie muszą być dobre, ważny jest ich skład. Bardzo dobrze nadają się też wszelkiego rodzaju peelingi, nawet te, które zrobimy sami jak z kawy i cukru. Peelingi złuszczają martwy naskórek i ujędrniają skórę. Pomaga to usunąć pomarańczową skórkę. Podczas peelingu masujemy też skórę i pobudzamy w niej krążenie, to jest również bardzo istotne. Pamiętaj tylko aby masować zawsze w kierunku serca.

Oczywiście nie mniej ważna od kosmetyków czy aktywności fizycznej jest nasza dieta. Musimy pić dużo wody, dzięki temu pozbędziemy się nadmiarów wody w organizmie tworzącej tak zwany cellulit wodny. Dlatego staraj się codziennie wypijać 1,5-2l wody. Dieta nie musi być restrykcyjna, powinna być po prostu zdrowa. Niech będzie w niej dużo produktów, które oczyszczają organizm z toksyn, bo to one też sprawiają, że na naszej skórze tworzy się cellulit. Jedz sporo warzyw, owoców, cytrusów i pij płyny.

before_after_back_large2

Zabiegi kosmetyczne

Dla osób walczących z cellulitem przewidzianych jest też wiele zabiegów kosmetycznych, które mogą nam szybciej pomóc uporać się z problemem. Oczywiście jednymi z nich są masaże za pomocą środków antycellulitowych i peelingu.

Możemy również wykonać body wrapping. Smarujemy ciało algami, borowiną i następnie zawijamy folią i okrywamy kocem. Podniesienie temperatury sprawi, że substancje wchłoną się lepiej w głąb skóry.

Mamy również do dyspozycji elektrolizę, która polega na miejscowym rozbijaniu tkatnki tłuszczowej poprzed prąd o niskim natężeniu. Taki zabieg możemy wykonać w salonie kosmetycznym, jest więc droższy w porównaniu z body wrappingiem czy masażami, które możemy zrobić w domu.  Kolejny zabieg to drenaż limfatyczny, do niego potrzebny jest terapeuta, który masując nas w odpowiedni sposób pobudza krążenie limfy.

 

Źródło artykułu: sposobnawszystko.pl/cellulit-jak-sie-go-pozbyc/

Podobne artykuły