Którą paprykę wybierzesz? Pozornie są takie same, ale po rozkrojeniu dowiesz się co je różni

Kuchnia Data publikacji: 07 lipca 2023

Te dwie papryki pozornie wyglądają tak samo. Jeśli jednak skupicie się na szczegółach, to z pewnością zauważycie, że każda z nich ma inną ilość wypustek. Jedna posiada ich tylko trzy, a druga cztery. Jeśli do tej pory myśleliście, że nie ma to żadnego znaczenia, to byliście w błędzie. W tym artykule wytłumaczymy Wam, dlaczego warto zwrócić na to uwagę.

Dlaczego warto jeść paprykę?

Papryka, niezależnie od swojego koloru, jest skarbnicą wartości odżywczych, które przekładają się na zdrowie i urodę. Jest rekordzistą, jeśli chodzi o zawartość witaminy C. Zawiera jej więcej niż popularne cytrusy. Witamina C jest kluczowym elementem, który pomaga naszemu systemowi immunologicznemu w walce z infekcjami.

Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym witamina C jest niezbędna dla zdrowia skóry. Pomaga w produkcji kolagenu, białka niezbędnego do utrzymania sprężystości i młodzieńczego wyglądu skóry.

Papryka, szczególnie czerwona, jest doskonałym źródłem beta-karotenu, który jest przekształcany w organizmie w witaminę A. Witamina A jest kluczowa dla zdrowia oczu, wspomagając prawidłowe widzenie, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

Papryka jest bogata w witaminę E, która jest znanym składnikiem poprawiającym zdrowie i wygląd włosów. Witamina E pomaga zwalczać stres oksydacyjny w skórze głowy, co prowadzi do silniejszych, zdrowszych włosów.

Jak więc widzimy, paprykę jeść warto, ale którą wybrać? Tą z czterema wypustkami czy trzema? Czas na rozwiązanie naszej zagadki.

Dlaczego liczba wypustek w papryce ma znaczenie

Znany kucharz, Piotr Ogiński porusza ten temat w jednym ze swoich wideo. Okazuje się, że w zależności od ilości wypustek, papryka będzie miała różną ilość pestek. Jeśli więc papryka ma cztery wypustki, to pestek w środku będzie więcej, do tej, która ma ich tylko trzy.

Dlaczego to istotne? Zdecydowanie łatwiej będzie nam ją obrać, a do tego po wyrzuceniu pestek, których i tak nie potrzebujemy do przygotowania dania, zostanie nam więcej papryki.

Podobne artykuły