Na jakich meblach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Kategoria: Kuchnia
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-12-23

Meble kuchenne mogą być ciemne lub jasne, w połysku lub matowe. Sposób ich wykończenia najlepiej dobrać tak, aby były łatwe w utrzymaniu czystości oraz żeby brud na ich powierzchni nie był zbyt widoczny. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ na niektórych rodzajach frontów widoczny może być kurz, a na innych odciski rąk i palców. Jak zatem urządzić kuchnię łatwą w utrzymaniu czystości?

Meble kuchenne. Połysk czy mat?

Każdy, kto urządza kuchnię, staje przed poważnym dylematem, który dotyczy sposobu wykończenia powierzchni frontów meblowych. Zwolenników matowych mebli jest tyle samo co ich przeciwników, ponieważ uznaje się, że trudniej jest utrzymać je w czystości. Ale czy tak jest na prawdę? Otóż nie koniecznie. Zasadniczo, na matowych meblach zdecydowanie mniej widoczny jest kurz niż na meblach lakierowanych w połysku. Niemniej jednak ślady rąk i palców mogą skutecznie uprzykrzyć życie posiadaczom matowych wykończeń. Na korzyść matowych mebli przemawia jednak fakt, że dużo łatwiej się je czyści, ponieważ na ich powierzchni nie pozostają szpecące smugi po myciu.

O tym, jaki standard wykończenia będzie najlepszy dla naszej kuchni, najlepiej porozmawiać z wykonawcą lub projektantem mebli kuchennych. Może się bowiem okazać, że matowe meble są słuszniejszym rozwiązaniem niż fronty lakierowane, ponieważ lepiej będą się prezentować z wybranym blatem lub okładziną ścienną. Proces projektowania kuchni jest dość skomplikowany i wielowymiarowy, dlatego warto zaufać fachowcom. Zarówno sprzedażą, jak i projektowaniem, a także montażem mebli zajmuje się Salon Mebli Kuchennych AGMA z Gdańska. Firma świadczy kompleksową usługę, a szafki kuchenne z Gdańska powstają wyłącznie z najlepszych jakościowo materiałów.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Czy kolor mebli kuchennych ma znaczenie?

Nowoczesna kuchnia powinna być przede wszystkim prosta i funkcjonalna. Obecnie dostępnych jest wiele różnych możliwości wykończenia mebli, a bogactwo kolorystyczne może przyprawić o zawroty głowy. Niemniej jednak, szukając rozwiązania, które pozwoli utrzymać wnętrze kuchni w czystości, warto sięgać po jasne odcienie, na których zabrudzenia w postaci kurzu czy też tłustych plam są zdecydowanie mniej widoczne. Za najbardziej praktyczne kolory uznaje się biel, popiel, grafit, beż i brąz.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku blatów. Otóż na jasnych i gładkich powierzchniach zabrudzenia są najbardziej widoczne. Zatem idealna kuchnia łatwa w utrzymaniu czystości to taka, w które jasne szafki zestawione są z ciemnym blatem.

Podobne artykuły