Ile kosztuje projekt kuchni w IKEA?

Kuchnia Data publikacji: 03 marca 2018

Ile kosztuje projekt kuchni w IKEA? Jeśli chcesz zaprojektować kuchnię w IKEA podpowiemy Wam ile to kosztuje, oraz jak zrobić to samo za darmo. Dzięki temu zaplanujecie swoją własna kuchnię IKEA w każdym szczególe.

Bezpłatny projekt kuchni w IKEA

Jeśli projekt kuchni IKEA wykonamy samodzielnie to nie kosztuje on nas nic. IKEA udostępnia bezpłatny program za pomocą, którego możemy zaprojektować swoją kuchnię. Możemy to zrobić na miejscu korzystając z jednego ze stanowisk, które znajdują się na dziale kuchnia lub przez Internet. Link do planerna kuchni znajdziecie tutaj. Program jest prosty w obsłudze i po chwili przyzwyczajenia bez problemu będziecie się w nim poruszać.

Jest tylko jeden haczyk. Musisz samodzielnie wymierzyć pomieszczenie i w plannerze nadać jego kształt i rozmiary. Wszystkie wymiary znajdziesz w swoim projekcie budowlanym. Kuchnię możesz również wymierzyć, jak to poprawnie zrobić zobaczysz tutaj. Gdy kuchnia jest już zwymiarowana i przeniesiona do programu, możesz zacząć ją projektować uzupełniając meblami czy sprzętem AGD. Wtedy nic Cię to nie kosztuje, a po skończeniu projektu możesz poprosić pracownika o jego sprawdzenie. Projekt możesz również zrobić w domu i zapisać na swoim koncie oraz odtworzyć go ponownie w sklepie w celu sprawdzenia przez pracownika.

Często jest tak, że gdy nie ma dużego ruchu pracownicy działu kuchnia siedzą z nami i pomagają nam wykonać projekt. Zrobienie projektu samodzielnie ma jedną bardzo dobrą zaletę. To my najlepiej wiemy jak nasza kuchnia ma wyglądać i bez presji czasu czy innej osoby możemy wielokrotnie projekt zmieniać i dopasowywać do swoich potrzeb. Jednak gdy zrobimy sobie rysunek poglądowy i pomierzymy pomieszczenie to pracownik na pewno nam pomoże zrobić projekt w Plannerze Kuchni IKEA. Pamiętaj tylko o tym, że większość pracowników na dziale kuchnia nie jest projektantami.

Płatny projekt kuchni IKEA

Jeśli nie jesteś pewna swoich umiejętności i nie chcesz ryzykować, że projekt zostanie wykonany niepoprawnie i zabraknie np. kilku centymetrów i już meble się nie zmieszczą to istnieje również możliwość stworzenia płatnego projektu kuchni IKEA. Jak to wygląda?

Najpierw należy zamówić pomiar kuchni do domu. Cena zależna jest ilości kilometrów. Zazwyczaj wychodzi w przedziale 250-500 zł. Gdy pomiar na miejscu zostanie zrobiony umawiamy się na dogodny dla nas termin. Informujemy projektanta o naszych potrzebach, a on wykonuje dla nas optymalny według siebie projekt. Projekt oczywiście następnie omawiamy i możemy nanieść na niego zmiany. Warto tutaj zaznaczyć, że usługa wykonywana jest przez projektanta, a nie pracownika działu kuchnia.

Na koniec dostajemy pełną listę zakupów. Jest to o tyle dobre, że tak naprawdę nie wszystko musimy kupić w IKEA. Może przecież być tak, że jakiś pasujący zlew czy piekarnik w lepszej cenie kupimy w innym sklepie. A w IKEA weźmiemy jedynie meble.

Plusem jest to, że za niezgodności z pomiarem i późniejszym dopasowaniem projektu odpowiada IKEA bo to ich pracownik wykonywał pomiary. Czy polecam to rozwiązanie? Raczej nie, wszystko w zasadzie możemy zrobić sami, a pracownik na dziale pomoże nam zaplanować kuchnię. Najważniejszą rzeczą, którą musimy zrobić to dobrze wymierzyć pomieszczenie i to jedyny problem, który możemy napotkać na drodze.

Jedyne co mogę Wam jeszcze doradzać to to by wziąć koniecznie usługę kompletowania zamówienia. Przy kuchni tych paczek jest tyle, że kilka wózków Wam nie wystarczy :) Oprócz tego stracicie mnóstwo czasu w magazynie samoobsługowym.

Obejrzyj film, który ułatwi Ci projektowanie kuchni

Podobne artykuły