10 porad kulinarnych, z których musisz zacząć korzystać!

Kuchnia Data publikacji: 17 maja 2019

Witajcie :) Dzisiaj mamy dla Was 10 porad kulinarnych, dzięki którym gotowanie stanie się łatwiejsze. Wypróbuj je w swojej kuchni przy najbliższej okazji. Po tym na pewno zaczniesz robić tak już zawsze :)

1. Drewniana łyżka chroni przed wykipieniem

Gotujesz mleko i nie chcesz by wykipiało? Połóż na brzegach garnka drewnianą łyżkę. Dzięki temu mleko nie wykipi. Możesz ten trik stosować również podczas gotowania innych rzeczy, przy których istnieje ryzyko, że wykipią.

2. Owoce do sałatki owocowej

Pokroiłaś owoce do sałatki owocowej lub deseru, ale jeszcze trochę muszą postać? Aby nie sczerniały i nie wyschły wystarczy skropić je sokiem z cytryny. To doskonale zachowa ich świeżość zanim zostaną podane gościom.

3. Przesolona zupa

Jeśli przesolisz zupę to możesz to jeszcze naprawić. Wystarczy, że obierzesz ziemniaka, przekroisz na pół i wrzucisz do zupy. Pogotuj ją przez 15 minut i wyjmij ziemniaki. Pochłoną one nadmiar soli i zupa będzie dobra.

4. Kożuch na budyniu

Jeśli nie lubisz gdy na budyniu tworzy się kożuch to po przygotowaniu go możesz posypać o cukrem. Wtedy nawet jak go odstawisz nie zrobi się na nim kożuch.

5. Dłuższe przechowywanie chleba

Chleb będzie świeższy jeśli do pojemnika, w którym go przechowujesz schowasz jedno świeże jabłko.

6. Co zrobić by biszkopt nie opadł

Jeśli nie chcesz żeby biszkopt opadł to do ciasta trzeba dodać trochę soku z cytryny lub łyżkę octu. Pamiętaj też by przez pierwszy kwadrans pieczenia nie otwierać piekarnika.

7. Zbrylona sól w solniczce

Jeśli nie chcesz by sól w solniczce brylowała się to dodaj do niej kilka ziaren ryżu. Pochłoną one wilgoć.

8. Uniknij łez podczas krojenia cebuli

Jeśli chcesz uniknąć łez podczas krojenia cebuli włóż ją na chwilę przed krojeniem do zamrażarki. Możesz też po obraniu wypłukać ją w zimnej wodzie.

9. Co zrobić by mięso stało się miękkie

Natrzyj mięso sokiem z cytryny. Dzięki temu szybciej zmięknie podczas gotowania, pieczenia czy duszenia.

10. Wyjmowanie ciasta z formy

Jeśli chcesz by ciasto szybciej i łatwiej wyszło z formy to blachę po wyjęciu z piekarnika połóż na mokrej ścierce.

Podobne artykuły