Jak pobrać film z CDA – NOWA SZYBSZA METODA bez programów, za darmo!

Technologie Data publikacji: 29 stycznia 2018 / Aktualizacja: 2020-04-28

Jak pobrać film z CDA? Dzisiaj przedstawimy Wam sposób na pobieranie filmów z CDA bez dodatkowych programów i oczywiście całkowicie za darmo. Ta metoda na ściąganie filmów jest bardzo prosta do wykonania, jej główną zaletą jest to, że nie musimy korzystać do tego celu z żadnych dodatkowych programów. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko pobrania szkodliwego oprogramowania, które może zawierać wirusy.

Jak pobrać film z CDA

Uwaga, gdyby ten sposób nie zadziałał wejdź tutaj i skorzystaj ze starego sposobu. 

Pobieranie filmu z CDA zaczynamy od wejścia na stronę CDA.pl i wybrania filmu, który nas interesuje. Nie ukrywam, że opcja ta jest bardzo przydatna gdy jesteśmy offline i chcemy obejrzeć jakiś film np. w podróży. Warto pamiętać również o tym, że pobranie filmu jest legalne. Według artykułu 23 ustawy o prawie autorskim przewiduje się dowolny użytek własny. Pamiętać oczywiście musimy o tym, że filmu takiego nie wolno nam udostępniać. Dlatego nie możemy wrzucić go na jakiś hosting plików i zacząć rozdawać innym link do niego. Jeśli ściągniemy go na swój dysk twardy i obejrzymy go po jakimś czasie jest to zgodne z prawem.

Zapytać możecie to dlaczego nie można ściągać filmów z torrentów. Otóż dlatego, że sieć torrent działa w ten sposób, że ściągając plik jednocześnie go udostępniamy. Im więcej osób udostępnia jakiś materiał tym szybciej można go pobrać. To jednak łamie już prawa autorskie bo materiał udostępniony jest zupełnie nieznanym nam osobom, a nie np. naszej najbliższej rodzinie. Dlatego pobieranie filmów z torrentów czy programów w sieci P2P jest nielegalne, a pobranie filmu bezpośrednio z serwera, w tym przypadku portalu CDA.pl jest traktowane jako dowolny użytek własny. Dlatego też wiele usług np. Netflix wprowadzają możliwość pobrania filmu i obejrzenia go offline co jest akurat bardzo fajnym ułatwieniem. CDA.pl również mogłoby nad takim rozwiązaniem się zastanowić.

Wróćmy jednak do samego sposobu. Gdy wybraliśmy już jakiś film, w moim przypadku jest to jakaś kompilacja zimowych wypadków samochodowych, możemy przejść do procedury pobierania.

Następnie musimy zmienić format linku. Dlatego przechodzimy do paska adresu przeglądarki i www zmieniamy na ebd. Następnie zamiast video wpisujemy 620×439.

Teraz możemy kliknąć ENTER na naszej klawiaturze i czekamy aż strona się przeładuje. Gdy tak się stanie zobaczymy, że odtwarzacz wideo na stronie otworzył nam się teraz na całej szerokości i wysokości okna przeglądarki. Wybierz teraz jakość filmu, która nas interesuje. Jest ona dostępna w dolnym prawym rogu okna filmu. Ja wybieram 720p bo jest to maksymalna rozdzielczość w jakiej film, który zamierzam pobrać będzie dostępny.

Następnie na klawiaturze użyj skrótu Ctrl + U, który otworzy widok źródła strony. Będzie to w tej chwili tak naprawdę tylko zembedowany odtwarzacz wideo.

Gdy już źródło strony jest widoczne musimy znaleźć w nim plik mp4, jest to format wideo, w którym zapisany jest film. Aby ułatwić sobie to klikamy Ctrl + F co włącza nam okienko wyszukiwania, a następnie wpisujemy mp4.

Zaznaczamy teraz cały tekst, który kończy się na mp4, a zaczyna http lub https. Zaznaczenie powinno wyglądać dokładnie tak jak na zdjęciu poniżej.

Po skopiowaniu linku wklejamy go w przeglądarkę. Zobaczycie wtedy kolejny odtwarzacz wideo, ale ten już będzie miał ikonę zapisania pliku wideo na dysku. Możecie to też zrobić klikając na niego prawym przyciskiem myszy i wybierając Zapisz film wideo jako…

Wystarczy więc zapisać plik wideo w miejscu, w którym chcemy i jakoś go nazwać np. tytułem filmu. To wszystko, film zapisze się na dysku i będziemy mogli go otworzyć w swoim systemowym odtwarzaczu wideo lub przenieść go do telefonu i obejrzeć go w podróży.

To tyle jeśli chodzi o to jak pobrać film z CDA. Jak widzicie sposób jest prosty, ale wymaga chwili skupienia i podążania za instrukcją. Mam nadzieję, że nie będziecie mieli z tym jednak żadnego problemu. Poniżej przedstawię Wam jeszcze jeden sposób na pobranie filmu z CDA, jednak do niego musimy już wykorzystać zewnętrzny serwis.

Strona do pobierania filmów z CDA

Strona, którą wykorzystamy do pobrania filmu to pobieracz.net. Wystarczy, że na nią wejdziecie, a Waszym oczom ukarze się prosty formularz, w którym wystarczy podać link do filmu z CDA.

Po tym jak podamy link do filmu klikamy zielony przycisk Pobierz. Otworzy nam się kolejne okno z podglądem filmu, niestety w nim również odtworzona będzie reklama. Teaz możemy jeszcze zmienić jakość filmu do pobrania i zainicjować pobieranie klikając Pobierz plik .mp4. To co teraz zobaczymy to odtwarzacz znany nam z wcześniejszego sposobu. Tak naprawdę strona ta skraca nam trochę drogę do pobrania filmu. Teraz wystarczy kliknąć Zapisz film wideo jako… i nadać mu nazwę oraz wybrać lokalizację na dysku.

Dodatek do przeglądarki – pobieranie z CDA

Aby pobrać film z cda możemy też skorzystać ze specjalnych dodatków do przeglądarek. Działają one na takiej zasadzie, iż wykrywają plik wideo na stronie, na której się znajdujemy, a następnie umożliwiają za pomocą jednego kliknięcia pobranie tego filmu.

  1. Video Downloader Professional dla Google Chrome.
  2. Video Download Helper dla Google Chrome.
  3. Video Downloader Professional dla Mozilla Firefox.
  4. Video Downloader Helper dla Mozilla Firefox.

Plusem tych dodatków jest to, że całą czynność jest bardzo prosta. Ogranicza się w zasadzie do kliknięcia. Minusem jest natomiast to, że niektóre z dodatków np. nie pozwalają nam zapisać filmu w najwyższej możliwej rozdzielczości przez co musimy pobrać go w gorszej jakości aby móc go obejrzeć offline. Jeśli jednak nie dajecie sobie rady z żadnym ze sposobów, to może to okazać się najlepszym wyjściem dla Was.

Mam nadzieję, że teraz już bez problemu pobierzecie film z cda.pl. Jeśli macie jakieś wątpliwości lub pytania to zapraszam do komentowania. Zapraszam również do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie codziennie publikujemy ciekawe informacje.

Podobne artykuły