Kiedy warto pić mleko z czosnkiem?

Zdrowie Data publikacji: 23 października 2022

Mleko z czosnkiem to sposób na przeziębienia znany już naszym babciom. Gdy pojawiają się pierwsze objawy, wtedy warto sięgnąć po mleko z czosnkiem. Za chwilę podamy Wam na nie przepis, ale najpierw zastanówmy się nad tym, jakie objawy daje przeziębienie.

Objawy przeziębienia

Do najczęstszych objawów przeziębiania należą takie dolegliwości, jak:

  • katar
  • ból gardła
  • kaszel
  • kichanie
  • chrypka
  • złe samopoczucie

Wiemy już, że łapie nas przeziębienie. Co w takiej sytuacji musimy zrobić? Warto przygotować sobie mleko z czosnkiem, który działa jak naturalny antybiotyk. Mleko za to jest bogatym źródłem minerałów i witamin, które wzmacniają naszą odporność.

Jak przygotować mleko z czosnkiem

Do mleka dodamy jeszcze miodu, który też jest naturalnym środkiem na przeziębienia. Do tego pomaga w zmniejszeniu kaszlu i bólu gardła. Przede wszystkim, poprawi nam jednak smak mleka z czosnkiem, który nie jest najprzyjemniejszy. Chyba, że bardzo lubicie czosnek.

Przygotuj szklankę mleka, łyżkę miodu i dwa ząbki czosnku. Mleko podgrzej, ale nie zagotowuj. Następnie przelej do kubka. Dodaj wyciśnięty czosnek i miód. Dobrze wymieszaj, a następnie od razu wypij. Pij małymi łykami, tak by miód mógł zacząć tworzyć na gardle powłokę ochronną, która ulży Ci w kaszlu i bólu gardła.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły