5 sygnałów na obecność pasożytów w jelitach

Zdrowie Data publikacji: 17 grudnia 2017

Czy wiesz, że większość z nas ma pasożyty, tylko nic o tym nie wie? 95% dzieci w wieku do posiada nawet do 5 rodzajów pasożytów, które mogą powodować różne dolegliwości. Dzięki tym pięciu sygnałom możesz dowiedzieć się o ich obecności i odpowiedni zareagować.

Obecność w kale

Obecność niektórych pasożytów np. tasiemca możemy rozpoznać oglądając nasz kał. Jego ciało złożone jest nawet z 3-4 tysięcy członów. Oprócz takich objawów jak np. utrata wagi możemy zaobserwować je w naszym kale, znajdziemy w nim bowiem fragmenty ciała tasiemca.

Biegunka

Biegunki mogą być również objawem obecności pasożytów w naszym organizmie. Występuje ona praktycznie w większości przypadków. Jeśli bez innego istotnego powodu zaczyna ona występować warto zbadać się na obecność pasożytów.

Ból brzucha

To jest również jeden z głównych objawów, który może towarzyszyć pasożytom jelit. Ból zazwyczaj jest silny i  nagły. Warto pamiętać, że objawy te są dużo łatwiejsze do zauważenia u dzieci i często mocniejsze. Ból ten może przypominać trochę skurcze mięśni. Najczęściej ból dotyczy dolnych partii brzucha więc kobiety mogą go mylić z bólem miesiączkowym.

Zmęczenie

Pasożyty żywią się zabierając nam część substancji odżywczych. Dlatego podczas ich obecności możecie odczuć wzmożoną senność, zmęczenie, częstsze chorowanie spowodowane osłabieniem układu odpornościowego. Dlatego czujemy się coraz gorzej i coraz słabiej. Nie warto tego lekceważyć, zawsze jest to zły objaw.

Utrata wagi

Wraz z osłabieniem często przychodzi również utrata wagi. Okradanie nas ze sadników odżywczych powoduje, że musimy jeść więcej. Dlatego też oprócz utraty wagi mogą pojawić się jej zaburzenia (wzrost i spadek). Dzieci zakażone pasożytami mogą rosnąć wolniej niż wymagałaby norma w danym wieku dziecka.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły