Karta Dużej Rodziny – fotowoltaika dla domu

Mój dom Data publikacji: 14 grudnia 2020

Posiadanie kochającej rodziny to ogromne szczęście. Domownicy dają nam dużo miłości, szczęścia i tworzą ciepły dom. Duża rodzina brzmi jeszcze lepiej – to w końcu jeszcze więcej bliskości i wsparcia! Ale rzeczywistość nie zawsze jest tak kolorowa, jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Mimo tak wielu pozytywów, liczna rodzina to także więcej wydatków i… większe zużycie prądu. Rzecz jasna, miłości nie liczy się w pieniądzach, ale przecież rachunki same się nie zapłacą. :) Jak zaoszczędzić na prądzie, posiadając dużą rodzinę? Czym jest Karta Dużej Rodziny i jak z niej skorzystać? Pędzimy z odpowiedziami!

Posiadając dom, trzeba liczyć się z ogromnymi kosztami jego utrzymania – szczególnie mając na uwadze stałe wzrosty cen za energię elektryczną. Zaczynając od wyposażenia, kończąc na wydatkach za media. Energia elektryczna pobierana jest niemal non stop – poprzez palące się światła w domu, ogrzewanie, a także wszystkie urządzenia elektryczne, które podłączane są do kontaktów. Nic więc dziwnego, że im liczniejsza rodzina – tym rachunki za prąd są coraz większe. Można to jednak w prosty sposób zmienić i zapewnić dzięki temu sobie spokój na długie lata. Mowa o fotowoltaice, dzięki której Ty i Twoja rodzina nie będziecie musieli martwić się o swoją przyszłość.

Rachunki za prąd, a fotowoltaika

Czym jest fotowoltaika? To nic innego, jak instalacja, która zasila dom w darmową energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne, czyli główny element instalacji fotowoltaicznej, montowane są na dachu domu lub na gruncie – w zależności od preferencji i możliwości terenu. Fotowoltaika po odpowiednim montażu, pobiera energię z promieni słonecznych, aby ta mogła trafić do naszych gniazdek elektrycznych i zasilać urządzenia elektryczne w naszych domach. To naprawdę proste działanie, które przynosi wiele korzyści!

Zalety fotowoltaiki

A skoro o korzyściach mowa… Fotowoltaika oznacza same pozytywy! Dla Ciebie to spokój o bieżące rachunki – dzięki energii słonecznej możesz je zminimalizować nawet o 90%. Nie będziesz musiał już co miesiąc martwić się, ile zapłacisz za prąd. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na inne wydatki lub je zainwestować. Dla Twojej rodziny to również liczne korzyści. Żywotność fotowoltaiki to około 30 lat. To oznacza, że Twoje dzieci, kiedy już dorosną, będą także mogły korzystać z energii słonecznej, produkowanej przez tę samą instalację. 

Panele fotowoltaiczne to także ekologia. Dzięki nim minimalizujemy nasz wpływ na zanieczyszczanie środowiska i wytwarzamy czystą energię z odnawialnego źródła, zmniejszamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery i korzystamy ze słońca, którego nie można wyczerpać!

Czym jest Karta Dużej Rodziny?

Im większa rodzina, tym niestety większe rachunki za prąd – przekonują się o tym stale wszyscy, którzy mają dużą ilość dzieci na utrzymaniu. Karta Dużej Rodziny to ministerialny program, który skierowany jest do osób posiadających co najmniej 3 dzieci. Dzięki niej otrzymuje się zniżki na różne usługi i produkty – zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych. Przysługują także liczne uprawnienia, które mogą pomóc w bieżących wydatkach. 

Karty są imienne i dostaje je każdy z członków rodziny – rodzice bezterminowo, natomiast dzieci do 18 roku życia lub jeżeli się uczą to do 25 roku życia. W przypadku orzeczenia o niepełnosprawności dzieci – karta również działa bezterminowo. Taka karta przysługuje także rodzicom, którzy w przeszłości mieli na utrzymaniu 3 i więcej dzieci, bez względu na ich wiek w momencie, gdy składa się wniosek. 

Wnioski należy składać w gminie, która odpowiada Twojemu miejscu zamieszkania lub internetowo poprzez stronę empatia.mpips.gov.pl. Wydanie karty jest bezpłatne. 

Zniżka na fotowoltaikę w Strefie Energii!

Karta Dużej Rodziny przysługuje na wiele produktów i usług, w tym na fotowoltaikę. Może pomóc Ci to w decyzji, która jak wiadomo nie jest łatwa. Instalacja fotowoltaiczna to niemały wydatek, jednak owocuje on oszczędnościami w przyszłości. Warto więc przeanalizować wszystkie za oraz przeciw. Gwarantujemy, że „za” będzie dużo więcej! 

Jedną z firm, która przystąpiła do programu Karta Dużej Rodziny jest Strefa Energii, która zajmuje się doborem oraz montażem paneli fotowoltaicznych. Firma działa od 7 lat i ma za sobą setki zadowolonych klientów! Słynie przede wszystkim z kompleksowej, indywidualnej i profesjonalnej obsługi oraz najlepszej jakości wykonywanych usług. 

Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych ze Strefą Energii, możesz zyskać 10% promocji na fotowoltaikę dla domu, co daje nawet 4500 zł zniżki na całą instalację! Dokładna wartość zniżki zależy od wartości instalacji. Im większa moc paneli – tym większa zniżka. W grudniu kończy się dofinansowanie rządowe z programu „Mój prąd” – Karta Dużej Rodziny to doskonała alternatywa, która również może pomóc Ci zaoszczędzić. 

Pamiętaj, firma Strefa Energii pomoże Ci na każdym etapie współpracy. Pomoże Ci wypełnić wniosek, stworzy dla Ciebie indywidualną ofertę, w zależności od potrzeb, zapewni profesjonalny montaż, a także opiekę poinstalacyjną. Wejdź na stronę Strefy Energii i wypełnij formularz na dole strony. Przedstawiciel odezwie się do Ciebie i omówi wszystkie szczegóły, a także odpowie na nurtujące Cię pytania. 

Fotowoltaika – inwestycja w przyszłość

Panele fotowoltaiczne na dachu lub gruncie Twojego domu, to niewątpliwie inwestycja dla przyszłych pokoleń. To także ukłon w stronę naszej planety i zmniejszenie jej zanieczyszczenia. Jednak nie oszukujmy się – to przede wszystkim znaczna ulga dla Twojego portfela. Połączenie dużej rodziny i fotowoltaiki to jeszcze większe oszczędności za prąd. Skorzystaj z Karty Dużej Rodziny i nie martw się o swoją przyszłość!

Podobne artykuły