Kardiolog radzi jak poradzić sobie z upałami!

Zdrowie Data publikacji: 19 czerwca 2019

Rok temu było bardzo ciepło, ale upałów, jakie są w tym roku od lat nie kojarzę. To duże wyzwanie, musimy sobie z nimi w jakiś sposób radzić. To duże wyzwanie, warto więc posłuchać rad specjalisty. Kardiolog Marcin Grabowski w rozmowie dla tvn24 radzi w jaki sposób poradzić sobie z upałami.

Jak poradzić sobie z upałami

Tak wysokie temperatury mogą wpływać negatywnie na nasz organizm. Dlatego warto wiedzieć jak sobie z nim radzić. Oto najważniejsze rzeczy, które z tej rozmowy udało mi się wynotować.

  1. Nie dopuszczamy do odwodnienia organizmu, pijmy więcej wody. Naprawdę warto pić tyle ile potrzebujemy. Problem jest zwłaszcza u osób starszych, które mają słabe poczucie pragnienia i trzeba im przypominać o tym by pić.
  2. Unikanie skrajnych temperatur i też dużych zmian. Np. wychodzenie z chłodnego pomieszczenia na upał.
  3. Unikajmy godzin szczytu, gdzie temperatura jest najwyższa.
  4. Szukajmy cienia, chodźmy w kapeluszu.
  5. Bierzmy częste kąpiele i prysznic by schłodzić organizm.
  6. Uważajmy na opalanie, zbyt mocne słońce też nie jest dobre.
  7. Unikajmy obfitych posiłków.
  8. Unikajmy zbyt dużej aktywności fizycznej w godzinach szczytu.
  9. Robić częstsze postoje podczas jazdy samochodem.

Udar cieplny to coś co może przytrafić się każdemu. Pojawia się wtedy złe samopoczucie, dreszcze, uczucie gorączki. Mimo, że jest gorąco możemy zachowywać się jakby było nam zimno. Warto zwracać na to uwagę bo udar cieplny może być nawet śmiertelny.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły