Uważajcie na ekologiczne jajka, które mogą zawierać toksyny!

Zdrowie Data publikacji: 16 lutego 2016

Jeśli kupujesz jajka z wolnego wybiegu sprawdzaj ich pochodzenie. Jajka z rejonów ogarniętych smogiem mogą zawierać bowiem toksyny. Dlatego warto wiedzieć i umieć sprawdzić skąd dane jajka pochodzą. Naukowcy przebadali jajka pochodzące z niektórych rejonów – Kraków, Śląsk, Małopolska… okazało się, że niektóre z nich przekraczają ilość toksyn nawet czterokrotnie.

oznaczenia_na_jajkach

Dlatego najlepiej omijać jajka pochodzące ze śląska i małopolski. Jak to wychwycić? Na zdjęciu wyżej przedstawione jest jak czytać oznakowania na jajkach. 04 to w tym przypadku kod województwa i jest to województwo kujawsko-pomorskie. Gdy jajka będą pochodzić z województwa małopolskiego będzie tam kod 12, a ze śląskiego 24.

Ryzyko istnieje również przy spożywaniu innych produktów z lokalnego rynku. Prof. Adam Grochowalski kierownik labolatorium, który wykonywał badania komentuje sytuację tak: Jak wynika z badań, zawartość dioksyn w jajach z wolnego wybiegu przekroczyła wartości dopuszczalne. To bardzo zły sygnał. Przekroczenia te wynikają z procesów spalania, oznacza to, że to co wylatuje z kominów ma wpływ na to co spożywane jest w codziennej diecie.

źródło: strefaagro.gazetalubuska.pl

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły