Kara za obchodzenie Halloween? Sejm zdecyduje!

Lifestyle Data publikacji: 16 lipca 2020

Od wielu lat toczy się dyskusja o tym, czy Halloween powinno być obchodzone w naszym kraju. Znajdziemy zarówno zwolenników tego święta, którzy twierdzą, że nie ma w nim nic złego. Po drugiej stronie natomiast znajdują się osoby, które uważają je za okultystyczne i niegodne obchodzenia w Chrześcijaństwie.

Ciekawą informację podał serwis mamadu.pl. Okazuje się bowiem, że Komisja Sejmowa zajmie się projektem ustawy, który przewiduje kary za obchodzenie Halloween w Polsce.

Według założeń ustawy przy każdej prokuraturze okręgowej znalazłaby się 7 osobowa grupa poszukująca osób przebranych za potwory i wołających „cukierek albo psikus”.

Wszystko wygląda na żart, ale nim nie jest. Inicjatywa wyszła od anonimowego obywatela. Ze względu na uchwaloną w 2014 roku ustawę o petycjach, Sejm musi potraktować ten projekt poważnie.

Kary za świętowanie Halloween byłyby bardzo wysokie. Za przebranie się za straszną postać groziłoby nam ograniczenie wolności lub aresztu na czas nie krótszy niż 15 dni. Kto natomiast będzie chodził po mieszkaniach prosząc o cukierki, podlegałby karze grzywny co najmniej 500 zł lub ograniczenia wolności.

Ciekawi jesteśmy Waszej opinii na ten temat. Naszym zdaniem petycja ta to niepotrzebne zajmowanie czasu Sejmu do pracy nad problemami, które nie istnieją. Oczywiście można zastanawiać się czy Halloween powinny obchodzić wierzący chrześcijanie, ale pozostaje to już w kwestii rozliczenia z ich sumieniem, a nie powinno być to kwestią regulacji prawnych i nakładania kar.

Podobne artykuły