5 genialnych sposobów na wykorzystanie ziemniaków, których nie znałaś!

Lifestyle Data publikacji: 21 listopada 2017

Ziemniaki to nie tylko podstawa naszej kuchni, to również warzywa, które zastosować możemy na wiele różnych sposobów. Części z nich być może jeszcze nie znałaś i mam nadzieję, że okażą się dla Ciebie praktyczne :)

1. Pielęgnacja skóry

Ziemniaki zawierają substancje, która skutecznie zwalczają trądzik, pomagają w walce z tłustą cerą, oczyszczają twarz i zwężają pory. Ciekawe, że produkty kosmetyczne nie zawierają ekstraktu z ziemniaków skoro ma tak ciekawe działanie. Jednak możemy wykorzystać je teraz same.

Wykorzystanie surowych ziemniaków do pielęgnacji skóry jest naprawdę proste. Istnieją dwa sposoby, które szczególnie mogą Ci się spodobać. Sposób pierwszy jest bardzo szybki, wystarczy oczyścić twarz, a następnie wetrzeć sok z połówki ziemniaka w twarz. Po 2 minutach spłukujemy go. Wystarczy w sumie jeden plasterek, którym natrzemy skórę.

Sposób drugi to maseczka z ziemniaka. Wystarczy zmielić go, a powstałą papkę zastosować jako maseczkę przez 15 minut. Po tym czasie ją zmywamy :)

2. Balsam pod oczy

Często nie wysypiasz się, jesteś przemęczona pracą i życiem codziennym, a to wszystko odbija się pod Twoimi oczami? Świetnym sposobem na zniwelowanie efektu podpuchniętych oczu jest maseczka z plasterków ziemniaka.

Weź dwa plasterki ziemniaka i ułóż je pod oczami na ok. 20 minut. Następnie wytrzyj skórę. Kurację stosuj regularnie, a cienie pod oczami przestaną być dla Ciebie problemem.

3. Ziemniaki jako lekarstwo

Czy wiesz, że ziemniaki mogą pomóc Ci przy różnego typu dolegliwościach? Potrafią złagodzić zgagę, uśmierzyć ból pleców czy stóp. Pomagają również na siniaki i wiele innych dolegliwości. Co najważniejsze, przygotowywanie soku z ziemniaków jest banalne. Wystarczy użyć sokowirówki lub blendera. Aby sok był smaczniejszy dodaj do niego marchewki.

4. Polerowanie skórzanych butów

Masz skórzane jesienne albo zimowe buty, które właśnie wyjęłaś z szafy? Wykorzystaj na nich ziemniaka, aby je wypolerować. Najpierw wetrzyj połówkę ziemniaka w buty, poczekaj chwilę, a potem wypoleruj je szmatką. Będziesz zaskoczona jak Twoje buty zaczną lśnić :)

5. Polerowanie srebra

Zastanawiasz się jak wyczyścić srebro i przywrócić mu dawny blask? Jednym z najprostszych sposobów jest wykorzystanie ziemniaków. Wystarczy, że je zagotujesz, a w bulionie, który otrzymasz wyczyścisz srebro. Najlepiej zostawić je na 30 minut w wywarze, a potem dobrze wypolerować. Czy wiesz, że taką samą metodę czyszczenia srebra wykorzystywano w czasach starożytnych?

Podobne artykuły