Co zrobić by nie czuć głodu?

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 24 grudnia 2019 / Aktualizacja: 2022-03-28

Uczucie głodu jest czymś co często psuje nam dietę. W zasadzie powinniśmy jeść regularnie i w taki sposób by tego uczucia nie czuć. Jednak życie pokazuje inne realia. Mamy pracę, obowiązki i nie zawsze jest czas by zrobić sobie coś zdrowego. Pojawia się więc głód, który kusi by wziąć coś na szybko i zjeść. Może kebaba, pizzę czy hot-doga? Zabijemy w ten sposób uczucie głodu, ale na pewno nie schudniemy. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy poradzić Wam jak sobie z tym uczuciem dać radę.

Uczucie głodu powoduje, że sięgamy częściej po niezdrowe przekąski i fast-foody. Jeśli nauczymy się je zwalczać będziemy mieć więcej czasu by zjeść coś zdrowego i zachować dietę.

Pamiętaj też o tym by jeść białko. Białko ma bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o uczucie sytości.

Jak zwalczyć uczucie głodu?

Chwyć po szklankę wody, najlepiej z cytryną. Świetnie zabija uczucie głodu i zapełnia żołądek. Możesz wypić tyle ile potrzebujesz.

Miej pod ręką surowe warzywa lub kup sobie coś na szybko. Świetnie zabijają głód, a przy tym są niskokaloryczne. Schrup sobie paprykę, marchewkę czy ogórka.

Skup się na pracy. Gdy zajmiesz się swoimi obowiązkami zapomnisz o głodzie.

Unikaj jedzenia. Mówi się, że jemy oczami i jest w tym wiele prawdy. Gdy widzimy coś natychmiast nabieramy na to ochoty i jeszcze bardziej stajemy się głodni. Dlatego gdy jesteś głodna staraj się unikać jedzenia, zwłaszcza takiego, którego nie możesz jeść na diecie.

Podobne artykuły